Narodowy przewoźnik zrealizuje nowe egzotyczne połączenie

0
963
W drugiej połowie przyszłego roku Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią nowy kierunek na Bliski Wschód. To dopiero drugie połączenie polskiego przewoźnika z tym gorącym regionem.

W przyszłym roku w siatce LOT-u pojawi się już 105 trasa, tym razem łącząca stolicę Polski z jednym z najbardziej niestabilnych politycznie regionów świata. Premierowy wylot z Warszawy do Bejrutu planowany jest na 14 czerwca. W pierwszym miesiącu oraz we wrześniu rejsy będą odbywać się cztery razy w tygodniu, natomiast w lipcu i sierpniu po pięć razy. Połączenie będzie miało charakter sezonowy.

Samoloty kursujące na tej trasie posiadać będą 112 lub 118 miejsc pasażerskich, a przewidywany czas lotu do stolicy Libanu to 3 godziny i 25 minut. W przeciwnym kierunku podróż potrwa o kwadrans dłużej.

Nowe połączenie zostało wprowadzone z uwagi na wzrastające zainteresowanie Krajem Cedrów ze strony europejskich podróżnych. Loty do Bejrutu adresowane są głównie dla turystów i przedsiębiorców, którzy notabene nie będą musieli ubiegać się o wizę. Zaktualizowany rozkład LOT-u uwzględnia możliwość dogodnych przesiadek w Warszawie w drodze na lotniska Zachodniej i Północnej Europy oraz porty bałkańskie.

„Przewoźnik ma dziś znacznie bardziej rozbudowaną siatkę połączeń m.in. w Niemczech i Skandynawii, skąd spodziewamy się dużego zainteresowania rejsami przez Warszawę na Bliski Wschód” – informuje Adrian Kubicki, dyrektor PLL LOT.

Spółka zarządzana przez Rafała Milczarskiego śrubuje również kolejne rekordy. W tym miesiącu polski przewoźnik pochwalił się imponującym osiągnięciem dotyczącym ruchu pasażerskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.