Narodowy przewoźnik zrealizuje nowe egzotyczne połączenie

0
321
W drugiej połowie przyszłego roku Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią nowy kierunek na Bliski Wschód. To dopiero drugie połączenie polskiego przewoźnika z tym gorącym regionem.

W przyszłym roku w siatce LOT-u pojawi się już 105 trasa, tym razem łącząca stolicę Polski z jednym z najbardziej niestabilnych politycznie regionów świata. Premierowy wylot z Warszawy do Bejrutu planowany jest na 14 czerwca. W pierwszym miesiącu oraz we wrześniu rejsy będą odbywać się cztery razy w tygodniu, natomiast w lipcu i sierpniu po pięć razy. Połączenie będzie miało charakter sezonowy.

Samoloty kursujące na tej trasie posiadać będą 112 lub 118 miejsc pasażerskich, a przewidywany czas lotu do stolicy Libanu to 3 godziny i 25 minut. W przeciwnym kierunku podróż potrwa o kwadrans dłużej.

Nowe połączenie zostało wprowadzone z uwagi na wzrastające zainteresowanie Krajem Cedrów ze strony europejskich podróżnych. Loty do Bejrutu adresowane są głównie dla turystów i przedsiębiorców, którzy notabene nie będą musieli ubiegać się o wizę. Zaktualizowany rozkład LOT-u uwzględnia możliwość dogodnych przesiadek w Warszawie w drodze na lotniska Zachodniej i Północnej Europy oraz porty bałkańskie.

„Przewoźnik ma dziś znacznie bardziej rozbudowaną siatkę połączeń m.in. w Niemczech i Skandynawii, skąd spodziewamy się dużego zainteresowania rejsami przez Warszawę na Bliski Wschód” – informuje Adrian Kubicki, dyrektor PLL LOT.

Spółka zarządzana przez Rafała Milczarskiego śrubuje również kolejne rekordy. W tym miesiącu polski przewoźnik pochwalił się imponującym osiągnięciem dotyczącym ruchu pasażerskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj