Na krakowskim odcinku Wisły zakotwiczą wotele

0
1498
Firma Wotel planuje uruchomić cztery nowoczesne hotele, które będą zacumowane na Wiśle. To pierwsza taka inwestycja w Polsce.

Wotele mają zacumować na Wiśle pod koniec lipca. Właściciele posiadają już większość wymaganych zezwoleń, potrzebują jeszcze pozwolenia na budowę ze strony miasta. Wotele mają znajdować się przy bulwarze Wołyńskim, w niedalekim sąsiedztwie hotelu Forum.

Koncepcja zakłada, że na rzece zostaną zacumowane cztery oddzielne budynki z pięcioma pokojami w każdym z nich. Goście będą mieli do dyspozycji salon, sypialnię, łazienkę oraz małe aneksy kuchenne z podstawowym sprzętem AGD. Największym atutem, jak podkreśla właściciel, mają być ogromne okna ciągnące się od podłogi aż do sufitu, które będą sprawiać, że goście poczują się jakby unosili się na wodzie. Widok będzie rozciągał się na Wawel i Skałkę.

Z zewnątrz wotele otaczać będzie czarna elewacja – głównymi elementami będzie stal i drewno. Kształt budynków ma nawiązywać do architektury skandynawskiej. Konstrukcję stabilizować będą specjalne platformy pływające, składające się z pojedynczych, modułowych pontonów ze stali. Całość ma być odporna na trudne warunki atmosferyczne, takie jak wiatr i śnieg.

Wotele są pierwszą tego typu inwestycją w skali naszego kraju. Mają być innowacyjne i nowoczesne. Goście za pomocą tabletów i smartfonów będą mogli sterować m.in. oświetleniem, klimatyzacją, a także regulować rolety i temperaturę w pokoju. Firma Wotel swoje kolejne inwestycje planuje również w Poznaniu i we Wrocławiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.