Na Górnym Śląsku powstanie lotnisko dla general aviation

0
886
Na gliwickim lotnisku ruszyły właśnie prace nad budową pasa startowego o długości 900 metrów, betonowej drogi kołowania, płyty postojowej, kontenerowej stacji paliw oraz dróg dojazdowych. Firmy produkujące m.in. bezzałogowe samoloty również będą miały swoje siedziby na śląskim aeroporcie.

General Aviation dotyczy prywatnego i komercyjnego ruchu lotniczego, ale nie obejmuje lotów rozkładowych ani wojskowych. Jak podkreśla prezes Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju, lotnisk typu general aviation, z których mogłyby korzystać firmy działające już na terenie kraju, a które oferują przeloty małymi samolotami, wciąż brakuje.

„Intensywnie inwestujemy w rozwój lotnictwa. Przystępujemy właśnie do budowy pasa na lotnisku w Gliwicach, żeby było całoroczne i mniej uciążliwe dla otoczenia. Inwestujemy również w rozwój technologii lotniczej” – zapowiedział Bogdan Traczyk.

Rozbudowa cywilnego, sportowego Lotniska Gliwice-Trynek, z którego do tej pory korzystali głównie członkowie Aeroklubu Gliwickiego, z pewnością ułatwi funkcjonowanie wielu lokalnym firmom, przedsiębiorstwom i inwestorom, dla których kluczowa jest sprawna komunikacja z pozostałymi ośrodkami w Polsce. Dobra lokalizacja i imponujący rozmiar aeroportu umożliwiają wydzielenie obszaru nie tylko dla ruchu cargo i transportu biznesowego, ale także dla publicznego transportu lotniczego na niewielką skalę.

Źródło: Aeroklub Gliwice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.