MPI Poland Chapter na World Education Congress 2019

0
1003

W połowie czerwca 2019 roku w Kanadzie, a konkretnie w Toronto, odbyło się jedno z największych, corocznych spotkań dedykowanych branży MICE – światowy kongres edukacyjny (World Education Congress), organizowany przez międzynarodowe stowarzyszenie Meeting Professionals International – MPI. Przeszło 2 200 członków organizacji z 35 krajów, w tym 5 reprezentantów z Polski, w ciągu 4 dni wzięło udział w 80 sesjach edukacyjnych, warsztatach i prelekcjach traktujących o trendach i innowacjach w globalnym przemyśle spotkań.

WEC od lat jest dla międzynarodowego grona profesjonalistów branży MICE najważniejszym cyklicznym wydarzeniem poświęconym rozwojowi zawodowemu. Dzięki inspirującemu i innowacyjnemu programowi i dynamicznie rozwijającej się ofercie edukacyjnej organizacji, event umożliwia orientację w aktualnych światowych trendach, jednak dla organizatorów imprezy niezmiennie równie ważne jest tworzenie przestrzeni do budowania wartościowej sieci kontaktów biznesowych i wskazywanie kierunków rozwoju poszczególnym oddziałom MPI.

Myślą przewodnią wydarzenia były wspólne doświadczenia (ang. shared experiences) i rzeczywiście dzielenie się wiedzą i przeżyciami było bardzo wartościowe i widoczne, zarówno podczas każdego panelu, jak i wszystkich spektakularnych eventów. – relacjonuje Anna Paterek – Event Manager Centrum Nauki Kopernik, członek MPI Poland Chapter.

W czasie czterech intensywnych dni nie zabrakło wyjątkowych wydarzeń towarzyszących, uwzględniających licytacje, z których dochód tradycyjnie przeznaczony został na działanie MPI Foundation. W tym roku świętowano fantastyczny wynik zbiórki: ponad 220 000 USD.

Właśnie dzięki wsparciu finansowemu doskonale prosperującej fundacji, polski oddział ponownie mógł wysłać do Kanady reprezentację MPI Poland Chapter – niektórzy członkowie otrzymali dofinansowanie wyjazdu, w ramach stypendium udzielonego przez MPI Foundation. W imieniu MPI Poland Chapter w #WEC19 wzięli udział: Marta Kicler, Monika Dymacz-Kaczmarczyk, Anna JasińskaAnna Paterek oraz Krzysztof Celuch, który podczas wydarzenia wystąpił jako speaker. To tylko jeden z przykładów świetnej współpracy, z której wymienić można jeszcze m.in.: umożliwianie członkom MPI ciągłe korzystanie z rozmaitych zasobów edukacyjnych, stypendiów, grantów oraz profesjonalnego wsparcia w rozwoju kariery zawodowej, a także projektów realizowanych w ramach organizacji.

Tegoroczny WEC był dla mnie niezwykłym przeżyciem, nie tyko ze względu na wyjątkowych uczestników, mówców, ale przede wszystkim z uwagi na sposób, w jaki tym razem została przekazana nam wiedza. Zrozumiałam, jak można „projektować” emocje i niezapomniane wrażenia, większe od oczekiwanych, jak wyjść poza schemat, oferując klientowi wartość dodaną, nie samą bazową wiedzę. – relacjonuje Anna Jasińska – Event Manager Centrum Nauki Kopernik.

Poza prelekcjami i warsztatami organizatorzy po raz kolejny przygotowali starannie zaprojektowane interaktywne strefy, w których każdy miał okazję przetestować branżowe nowinki technologiczne. Nie zabrakło również czasu na wymianę pomysłów i postulatów wśród liderów oddziałów stowarzyszenia z różnych krajów.

Szczególnie cenne były dla nas inspirujące rozmowy z innymi aktywnymi liderami MPI, zwłaszcza z perspektywy opracowywania szczegółowego planu dla poszczególnych obszarów działalności stowarzyszenia w Polsce. – opowiada Monika Dymacz-Kaczmarczyk – Wiceprezes ds. Edukacji w MPI Poland Chapter, która już od lipca 2019 roku obejmie funkcję Prezesa polskiego oddziału Stowarzyszenia.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.