Hotel Kossak Kraków świętuje 10 urodziny

0
473

Hotel Kossak umiejscowiony jest nad Wisłą, z jego okien roztacza się  widok na panoramę Krakowa. Zaledwie krótki spacer dzieli od krakowskiego rynku. Obiekt w tym roku obchodzi 10 – lecie.

Hotel Kossak wyróżnia elegancka aranżacja wnętrz, designerskie wyposażenie, dbałość o detal i wykorzystanie tylko materiałów najwyższej jakości. Obiekt oferuje przestronne pokoje i luksusowe apartamenty na noclegi w Krakowie, opiekę concierga oraz szereg możliwości dla gości biznesowych, jak organizacja konferencji, formalnych bankietów, eventów firmowych i imprez integracyjnych.

Reklama

Restauracje Hotelu Kossak, Percheron oraz Cafe Oranżeria są znane i chwalone zarówno przez gości hotelowych, jak i mieszkańców Krakowa.  Specjalizują się także  w organizacji wystawnych bankietów.

Historia budynku, w którym obecnie mieści się Hotel Kossak sięga lat 30’tych XX wieku. Projekt architektoniczny pochodzi z 1931 roku, jednak sama kamienica została wybudowana w 1935 roku.

W latach 60-tych tuż obok powstał pierwszy w Krakowie Dom Handlowy „Jubilat”, przylegający bezpośrednio do budynku.

W 1995 roku kamienica przestała być własnością żydowskiej rodziny Wasserbergów, która to sprzedała ją obecnym właścicielom – rodzinie Ostachowskich.

W latach 2007-2009 budynek został zaadaptowany pod hotel. W kwietniu 2009 roku został on oddany do użytku w roli luksusowego, siedmiopiętrowego hotelu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!