Hotel Kossak Kraków świętuje 10 urodziny

0
428

Hotel Kossak umiejscowiony jest nad Wisłą, z jego okien roztacza się  widok na panoramę Krakowa. Zaledwie krótki spacer dzieli od krakowskiego rynku. Obiekt w tym roku obchodzi 10 – lecie.

Hotel Kossak wyróżnia elegancka aranżacja wnętrz, designerskie wyposażenie, dbałość o detal i wykorzystanie tylko materiałów najwyższej jakości. Obiekt oferuje przestronne pokoje i luksusowe apartamenty na noclegi w Krakowie, opiekę concierga oraz szereg możliwości dla gości biznesowych, jak organizacja konferencji, formalnych bankietów, eventów firmowych i imprez integracyjnych.

Reklama

Restauracje Hotelu Kossak, Percheron oraz Cafe Oranżeria są znane i chwalone zarówno przez gości hotelowych, jak i mieszkańców Krakowa.  Specjalizują się także  w organizacji wystawnych bankietów.

Historia budynku, w którym obecnie mieści się Hotel Kossak sięga lat 30’tych XX wieku. Projekt architektoniczny pochodzi z 1931 roku, jednak sama kamienica została wybudowana w 1935 roku.

W latach 60-tych tuż obok powstał pierwszy w Krakowie Dom Handlowy „Jubilat”, przylegający bezpośrednio do budynku.

W 1995 roku kamienica przestała być własnością żydowskiej rodziny Wasserbergów, która to sprzedała ją obecnym właścicielom – rodzinie Ostachowskich.

W latach 2007-2009 budynek został zaadaptowany pod hotel. W kwietniu 2009 roku został on oddany do użytku w roli luksusowego, siedmiopiętrowego hotelu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.