More taste, less waste. Trzecia edycja konkursu kulinarnego SSCC w Zamku Topacz

0
1078
Spotkania z SelfCookingCenter to organizowany wspólnie z marką Rational konkurs skierowany do kucharzy i kucharek, którzy nie skończyli 27 roku życia. Po raz trzeci spotkają się w malowniczym Zamku Topacz, gdzie pod okiem surowego, międzynarodowego jury przygotowywać będą autorskie potrawy z wykorzystaniem regionalnych składników. W tym roku czeka ich nie lada wyzwanie – skomponowanie zachwycającego zmysły posiłku zgodnego z ideą „less waste”.

Po zeszłorocznej, wegańskiej edycji konkursu czas na kolejne kulinarne wyzwanie. Tegoroczni uczestnicy, młodzi kucharze z całej Polski, zmierzą się z tematem ważnym dla nas wszystkich. Hasło, pod którym odbywa się trzecia edycja konkursu SSCC to FOOD WASTE i zapobieganie marnowaniu żywności. Potrzeba zwrócenia uwagi na ten problem wynika nie tylko z postępujących zmian w klimacie i wzrastającej świadomości skutków zanieczyszczania środowiska. To także sposób na podniesienie poprzeczki młodym kucharzom, którzy co roku zaskakują jury wysokim poziomem konkursowych potraw, pomysłowością i otwartością na wyzwania. W tym roku oprócz autorskich przepisów, profesjonalnego wykonania, refleksu i urzekającej prezentacji dań, sędziowie wymagać będą od uczestników także odpowiedzialnego zarządzania wszystkimi składnikami potrawy.

W wyniku dużego zainteresowania warsztatami, które przeprowadzone zostały jako konsekwencja zeszłorocznej edycji konkursu, podczas tegorocznego Spotkania z SelfCookingCenter odbędą się wykłady dotyczące kluczowych kwestii dla każdego odpowiedzialnego restauratora. Dowiemy się między innymi z czego wynika filozofia less waste, jak wprowadzić ją w życie – zarówno na skalę mikro, jak i makro oraz jakie rozwiązania technologiczne pomagają w ekologicznym zarządzaniu restauracją.

Spotkanie z SelfCookingCenter to okazja nie tylko do zapoznania się z młodymi talentami na kulinarnej arenie, ale także do wymiany wiedzy między ekspertami z różnych dziedzin. Jak połączyć troskę o środowisko z pysznymi potrawami na restauracyjnym poziomie? Przekonamy się już 17 października w Zamku Topacz, gdzie odbędzie się tegoroczna edycja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.