LG prezentuje LG CreateBoard – interaktywne monitory sprawdzające się podczas szkoleń i konferencji

0
752
Fot.: Materiały prasowe LG Electronics

Interaktywne wyświetlacze LG zaprojektowane z myślą o cyfrowych środowiskach edukacyjnych zapewniają dostosowane do potrzeb użytkownika funkcje i sprawiają, że nauka staje się wciągająca, a zarządzanie jeszcze łatwiejsze.

Firma LG Electronics z myślą o środowiskach edukacyjnych ogłosiła wprowadzenie serii dotykowych wyświetlaczy LG CreateBoard (modele 86TR3DK, 75TR3DK, 65TR3DK i 55TR3DK). Ta seria ekranów świetnie sprawdza się w konferencyjnym środowisku dzięki 40-punktowemu1 ekranowi dotykowemu, który umożliwia interaktywne pisanie i rysowanie przy jednoczesnym zachowaniu dużej płynności. Urządzenia zapewniają także bezproblemową współpracę ze specjalnie przystosowanymi aplikacjami do nauki cyfrowej oraz zdalne zarządzanie z zastosowaniem łatwego w obsłudze rozwiązania opartego na chmurze2.

Wszystkie najnowsze modele urządzeń LG CreateBoard zostały zaprojektowane z myślą o cyfrowych potrzebach osób przekazujących wiedzę, jak również uczestników szkoleń, dlatego wyposażono je w wyświetlacz o rozdzielczości 3840×2160 pikseli (UHD). Te nowe i wszechstronne produkty ułatwiają interaktywną naukę i doskonale nadają się m.in. do działań opartych na rozbudowanej współpracy.

Wśród wielu wygodnych funkcji dla prowadzących wykład czy szkolenie – dostępnych na nowych ekranach interaktywnych LG – znajdują się między innymi dostęp z poziomu kodu QR czy też funkcja Smart Viewing. Dzięki pierwszej funkcjonalności prowadzący mogą w prosty sposób uzyskać dostęp do własnego dysku Google Drive i Microsoft OneDrive w urządzeniu LG CreateBoard, a następnie sprawnie udostępniać uczestnikom wydarzenia materiały dydaktyczne bez konieczności ich drukowania. Z kolei opcja Smart Viewing umożliwia wyświetlanie dwóch lub większej liczby materiałów na ekranie. Prezentowane są one w oknach oddzielonych od siebie lub nałożonych w trybie obrazu w obrazie3. Funkcja ta pomaga  lepiej zrozumieć przekazywane instrukcje i treści, pozwalając na jednoczesne oglądanie wielu dokumentów, filmów lub innych materiałów.

Fot.: Materiały prasowe LG Electronics

Urządzenia LG z serii TR3DK dla przestrzeni konferencyjnych dostarczane są wraz z aplikacją LG CreateBoard Lab wyposażoną w liczne narzędzia do pisania, które pozwalają zwiększyć poziom zaangażowania odbiorców. LG CreateBoard Share to aplikacja4 umożliwiająca bezprzewodowe, jednoczesne udostępnianie do 9 ekranów na monitorze LG CreateBoard. Dzięki temu uczestnicy są w stanie sprawnie prezentować pliki ze swoich urządzeń osobistych i oglądać własne materiały wraz z prowadzącym wykład czy szkolenie, co stwarza okazję do konstruktywnej informacji zwrotnej i dzielenia się pomysłami.

LG ConnectedCare DMS (Device Management System)5 to oparte na chmurze rozwiązanie stworzone do zarządzania urządzeniami, przeznaczone dla środowisk i miejsc edukacyjnych, w których istotne jest zdalne monitorowanie i zarządzanie wieloma urządzeniami LG CreateBoard. LG ConnectedCare DMS ma intuicyjny w obsłudze, zintegrowany pulpit nawigacyjny, który umożliwia menedżerom IT monitorowanie ekranów LG CreateBoard5  oraz pozwala na zdalne sterowanie ich prostymi funkcjami wyświetlania.

LG CreateBoard gwarantuje uczestnikom oraz prowadzącym spotkania ciekawe, interaktywne doświadczenia i jest rozwiązaniem doskonale przystosowanym do współczesnych cyfrowych środowisk oraz metod nauczania. Wykorzystując opracowane przez nas wyjątkowe technologie wyświetlania, będziemy nadal dostarczać najnowocześniejsze rozwiązania, które zaspokajają zmieniające się potrzeby sektora edukacyjnego – podkreśla Paik Ki-mun, starszy wiceprezes i szef jednostki biznesowej Information Display w LG Electronics Business Solutions Company.

Fot.: Materiały prasowe LG Electronics – Karolina Bujalska

Prosta integracja

Eksperci LG wspierają hotele oraz obiekty konferencyjne w doborze rozwiązań najbardziej odpowiadających  ich potrzebom.

Chcemy być pierwszym wyborem klientów z sektora HoReCa oraz obiektów konferencyjnych. W naszych codziennych działaniach wspieramy integratorów pracujących w tym sektorze na każdym etapie projektu. Dzięki obecności już na poziomie analizy potrzeb możemy w pełni rozpoznać wszystkie wymagane cechy produktów i całego rozwiązania, a następnie dobrać te najbardziej dopasowane. Opiekunowie handlowi, inżynierowie sprzedaży oraz eksperci danych grup produktowych wspierają integratorów od pierwszych rozmów z klientem końcowym, aż po proces wdrożenia do użytkowania – zaznacza Karolina Bujalska, ID Sales Monitor Signage&CTV KAM, ekspertka w zakresie nowoczesnych rozwiązań dla branży edukacyjnej w  LG Electronics Polska.

LG Electronics prowadzi szkolenia produktowe i systemowe, także otwarte, na które zaprasza wszystkich partnerów. Szkolenia prowadzone są w trybie stacjonarnym oraz online. Partnerzy mają ponadto dostęp do portalu partnerskiego LG Electronics, gdzie znajdują się aktualne instrukcje, rysunki oraz pliki instalacyjne.

Więcej informacji na temat rozwiązania LG CreateBoard można znaleźć w witrynie www.LG.com/b2b.

1 W środowisku Windows rozpoznawane jest maksymalnie 40 punktów, a w środowisku Android maksymalnie 32 punkty.

2 Dla rozwiązań opartych na chmurze LG ConnectedCare DMS wymagana jest subskrypcja.

Tryb wielookienkowy może nie działać w przypadku niektórych aplikacji, a tryb obrazu w obrazie jest dostępny dla zewnętrznych ekranów źródłowych.

Zobacz share.lgcreateboard.com.

5 System LG ConnectedCare DMS pozwala zarządzać nawet 100 zgodnymi urządzeniami wyświetlającymi.

Firma LG Business Solutions jest zaufanym partnerem oferującym innowacyjne produkty i rozwiązania dla różnych branż na całym świecie. Dzięki wachlarzowi niepowtarzalnych ofert, od wiodących w branży technologii OLED i LED, firma LG cieszy się uznaniem klientów na całym świecie. Rozwiązania IT firmy LG obejmują monitory biznesowe, laptopy, projektory, urządzenia w chmurze, monitory medyczne i roboty komercyjne, wszystkie zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować wydajność pracy i zapewnić klientom wysoką wartość dodaną.

Najnowsze informacje na temat rozwiązań biznesowych LG można znaleźć na stronie pod adresem www.LG.com/b2b.

Wdrożenia w sieciach sklepów czy galeriach handlowych bardzo często poprzedza szereg spotkań, testów produktów i rozwiązań, tzw. proof of concept.

Więcej informacji na https://www.lg.com/pl/business/first_choice, na stronie https://www.lg.com/pl/business/information-display oraz pod mailem [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.