Mex Polska z niższym zyskiem netto niż przed rokiem

0
146
W opublikowanym w pierwszej połowie maja raporcie za I kwartał 2018 roku poinformowano, że spółka Mex Polska wygenerowała w pierwszych trzech miesiącach roku ponad 13 mln zł. przychodów. W tym czasie zysk netto Grupy zarządzającej lokalami The Mexican, Pijalnia Wódki i Piwa oraz PanKejk wyniósł nieco ponad 413 tys. zł, natomiast zysk netto podmiotu dominującego niespełna 521 tys. zł.

Typowa dla sektora gastronomicznego sezonowość sprzedaży (co roku najniższa w premierowym kwartale) odbiła się także na wynikach finansowych Mex Polska. Niższe przychody ze sprzedaży, w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, wynikają przede wszystkim z przesunięcia okresu Świąt Wielkanocnych, które w ubiegłym roku odbywały się w drugim kwartale, a w tym roku ich kulminacyjny punkt przypadł na 1 kwietnia (Niedziela Wielkanocna). Autorzy raportu podkreślają również, że okres przedświąteczny i świąteczny w branży gastronomicznej cechuje bardzo niski poziom obrotów w stosunku do pozostałych okresów.

Restauracja The Mexican; Źródło: Mex Polska S.A.

Wpływ na mniejsze zyski spółki miało także zamknięcie w czwartym kwartale poprzedniego roku wrocławskiej restauracji The Mexican oraz zmiana zasad prowadzenia Pijalni Wódki i Piwa w Sosnowcu. Aktualnie tamtejszy lokal prowadzony jest przez franczyzobiorcę w ramach indywidualnej działalności gospodarczej, a przychody nie są konsolidowane przez Grupę Kapitałową Mex Polska.

Reklama

Spółka informuje jednak, że osiągnięte wyniki finansowe są zgodne z planami Grupy przyjętymi na premierowy kwartał 2018 roku. Szczegółowe informacje zostaną opublikowane w skonsolidowanym raporcie kwartalnym.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.