Mex Polska z niższym zyskiem netto niż przed rokiem

0
1005
W opublikowanym w pierwszej połowie maja raporcie za I kwartał 2018 roku poinformowano, że spółka Mex Polska wygenerowała w pierwszych trzech miesiącach roku ponad 13 mln zł. przychodów. W tym czasie zysk netto Grupy zarządzającej lokalami The Mexican, Pijalnia Wódki i Piwa oraz PanKejk wyniósł nieco ponad 413 tys. zł, natomiast zysk netto podmiotu dominującego niespełna 521 tys. zł.

Typowa dla sektora gastronomicznego sezonowość sprzedaży (co roku najniższa w premierowym kwartale) odbiła się także na wynikach finansowych Mex Polska. Niższe przychody ze sprzedaży, w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, wynikają przede wszystkim z przesunięcia okresu Świąt Wielkanocnych, które w ubiegłym roku odbywały się w drugim kwartale, a w tym roku ich kulminacyjny punkt przypadł na 1 kwietnia (Niedziela Wielkanocna). Autorzy raportu podkreślają również, że okres przedświąteczny i świąteczny w branży gastronomicznej cechuje bardzo niski poziom obrotów w stosunku do pozostałych okresów.

Restauracja The Mexican; Źródło: Mex Polska S.A.

Wpływ na mniejsze zyski spółki miało także zamknięcie w czwartym kwartale poprzedniego roku wrocławskiej restauracji The Mexican oraz zmiana zasad prowadzenia Pijalni Wódki i Piwa w Sosnowcu. Aktualnie tamtejszy lokal prowadzony jest przez franczyzobiorcę w ramach indywidualnej działalności gospodarczej, a przychody nie są konsolidowane przez Grupę Kapitałową Mex Polska.

Spółka informuje jednak, że osiągnięte wyniki finansowe są zgodne z planami Grupy przyjętymi na premierowy kwartał 2018 roku. Szczegółowe informacje zostaną opublikowane w skonsolidowanym raporcie kwartalnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.