McDonald’s zamyka restauracje w Rosji

0
3342

Dopiero co pisaliśmy o tym, że duże, globalne marki z branży HoReCa nie wycofują się z Rosji w związku z wywołaną przez ten kraj wojną w Ukrainie, ani też nie wydają oświadczeń potępiających taką agresję. Wczoraj oficjalnie McDonald’s potwierdził, że czasowo zamyka wszystkie lokale w Rosji.

To pierwsza tak duża firma branży gastronomicznej, która zdecydowała się na zamknięcie restauracji w Rosji. Wydaje się być tylko kwestią czasu jak pozostałe firmy pójdą jej śladem. W ubiegłym tygodniu wysłaliśmy do McDonald’s pytanie w sprawie stanowiska dotyczącego wojny w Ukrainie i decyzji dotyczących działalności w Rosji. Wczoraj firma przygotowała specjalne oświadczenie w tej sprawie, które przedstawiamy poniżej.

„Globalny zespół zarządzający McDonald’s podjął decyzję o czasowym zamknięciu wszystkich 850 restauracji działających na terenie Rosji. Marka wstrzymuje wszystkie działania na tym rynku.

– To decyzja, na którą czekaliśmy – zarówno jako zespół McDonald’s Polska, jak i polscy franczyzobiorcy i ich zespoły. Sytuacja ofiar wojny w Ukrainie dotyczy wielu z nas osobiście, ponieważ 10% naszych pracowników w Polsce to Ukraińcy. Dlatego od początku konfliktu udzielamy pomocy ofiarom. Przekazujemy bezpłatne posiłki w punktach dla uchodźców i w naszych restauracjach. Pomagamy także pracownikom McDonald’s z rynku ukraińskiego w znalezieniu miejsca pracy i zakwaterowania w ramach naszego systemu w Polsce. W ubiegłym tygodniu ruszył fundusz zapomogowy wspierający pracowników w sprowadzaniu rodzin z Ukrainy. Jesteśmy razem z naszymi franczyzobiorcami i zespołami. Cieszę się, że globalny zespół zarządzający podjął właściwą decyzję – mówi Adam Pieńkowski, dyrektor generalny McDonald’s Polska.

McDonald’s Polska razem ze swoimi franczyzobiorcami udziela wsparcia osobom uciekającym przed wojną dostarczając bezpłatne, ciepłe posiłki oraz napoje w punktach pomocy uchodźcom i tam gdzie jest to potrzebne w restauracjach sieci. Lokale McDonald’s, szczególnie te zlokalizowane przy wschodniej granicy, stały się bezpiecznym miejscem odpoczynku uchodźców i są otwarte dłużej niż normalnie, niektóre nawet 24h.

W działania na rzecz uchodźców angażuje się również Fundacja Ronalda McDonalda, której ambulans udziela wsparcia medycznego w Przemyślu. Fundacja finansuje także łóżka dla rodziców dzieci z Ukrainy przebywających w szpitalach oraz zapewnia zakwaterowanie w Domach Ronalda McDonalda rodzinom ciężko chorych dzieci.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.