McDonald’s zamyka restauracje w Rosji

0
2705

Dopiero co pisaliśmy o tym, że duże, globalne marki z branży HoReCa nie wycofują się z Rosji w związku z wywołaną przez ten kraj wojną w Ukrainie, ani też nie wydają oświadczeń potępiających taką agresję. Wczoraj oficjalnie McDonald’s potwierdził, że czasowo zamyka wszystkie lokale w Rosji.

To pierwsza tak duża firma branży gastronomicznej, która zdecydowała się na zamknięcie restauracji w Rosji. Wydaje się być tylko kwestią czasu jak pozostałe firmy pójdą jej śladem. W ubiegłym tygodniu wysłaliśmy do McDonald’s pytanie w sprawie stanowiska dotyczącego wojny w Ukrainie i decyzji dotyczących działalności w Rosji. Wczoraj firma przygotowała specjalne oświadczenie w tej sprawie, które przedstawiamy poniżej.

„Globalny zespół zarządzający McDonald’s podjął decyzję o czasowym zamknięciu wszystkich 850 restauracji działających na terenie Rosji. Marka wstrzymuje wszystkie działania na tym rynku.

Reklama

– To decyzja, na którą czekaliśmy – zarówno jako zespół McDonald’s Polska, jak i polscy franczyzobiorcy i ich zespoły. Sytuacja ofiar wojny w Ukrainie dotyczy wielu z nas osobiście, ponieważ 10% naszych pracowników w Polsce to Ukraińcy. Dlatego od początku konfliktu udzielamy pomocy ofiarom. Przekazujemy bezpłatne posiłki w punktach dla uchodźców i w naszych restauracjach. Pomagamy także pracownikom McDonald’s z rynku ukraińskiego w znalezieniu miejsca pracy i zakwaterowania w ramach naszego systemu w Polsce. W ubiegłym tygodniu ruszył fundusz zapomogowy wspierający pracowników w sprowadzaniu rodzin z Ukrainy. Jesteśmy razem z naszymi franczyzobiorcami i zespołami. Cieszę się, że globalny zespół zarządzający podjął właściwą decyzję – mówi Adam Pieńkowski, dyrektor generalny McDonald’s Polska.

McDonald’s Polska razem ze swoimi franczyzobiorcami udziela wsparcia osobom uciekającym przed wojną dostarczając bezpłatne, ciepłe posiłki oraz napoje w punktach pomocy uchodźcom i tam gdzie jest to potrzebne w restauracjach sieci. Lokale McDonald’s, szczególnie te zlokalizowane przy wschodniej granicy, stały się bezpiecznym miejscem odpoczynku uchodźców i są otwarte dłużej niż normalnie, niektóre nawet 24h.

W działania na rzecz uchodźców angażuje się również Fundacja Ronalda McDonalda, której ambulans udziela wsparcia medycznego w Przemyślu. Fundacja finansuje także łóżka dla rodziców dzieci z Ukrainy przebywających w szpitalach oraz zapewnia zakwaterowanie w Domach Ronalda McDonalda rodzinom ciężko chorych dzieci.”

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.