Mariusz P., były strongman oskarżony o przywłaszczenie mienia hostelu

0
376

Polski strongman dopuścił się zarekwirowania mebli hostelu w Andrychowie, którego jak twierdzi jest współwłaścicielem. Straty wynoszą kilkaset tysięcy złotych.

Sprawa miała miejsce w 2018 roku. Wtedy to Mariusz P. wraz ze swoimi pracownikami wtargnął do jednego z hosteli w Andrychowie. Podczas zajścia rozwiercono zamki w drzwiach, zajmowano pokoje, wywożono meble. Współwłaściciel który wniósł akt oskarżenia szacuje, że poczynania Mariusza P. spowodowały straty na poziomie kilkuset tysięcy złotych.

Strongman odmówił udzielania jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie i zabronił podawania do publicznej wiadomości jego nazwiska. Nie omieszkał jednak w swoich mediach społecznościowych skomentować zajścia. Informował, że jest współwłaścicielem hostelu i należy do niego 50%. Potwierdził, że wymienił część zamków w drzwiach, ale było to spowodowane zagubienim kluczy. Tłumaczył, że w planach ma odremontowanie części budynku, która należy do niego.

Reklama

W związku z postawionymi mu zarzutami grozi mu do 5 lat więzienia. W tej sprawie ma status oskarżonego. Sprawę rozpatruje sąd rejonowy w Wadowicach. Na wstępnym etapie umorzono postępowanie przez prokuraturę, uzasadniając że nie doszło do przestępstwa. Sąd nie zgodził się z tą decyzją. Oskarżającym jest drugi współwłaściciel obiektu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.