LOT przedłuża bezpłatną zmianę rezerwacji

0
304

Wychodząc naprzeciw potrzebom pasażerów w dobie pandemii, LOT przedłużył ofertę elastycznego zarządzania rezerwacjami. Możliwość wielokrotnej zmiany planu podróży bez dodatkowych opłat dostępna jest teraz dla biletów zakupionych do 31 marca 2021 roku.

LOT systematycznie wprowadza kolejne udogodnienia dla pasażerów w czasie globalnej pandemii. Od 10 września klienci narodowego przewoźnika korzystają już z opcji zmiany planu podróży bez dodatkowych opłat. Początkowo oferta była dostępna dla biletów zakupionych do 31 grudnia br. Mając na uwadze niestabilną sytuację epidemiczną oraz bardzo dobre reakcje pasażerów na nowe udogodnienia, przewoźnik przedłużył jej obowiązywanie. Możliwość nielimitowanej, bezpłatnej zmiany daty i kierunku lotu jest teraz dostępna dla wszystkich biletów zakupionych do 31 marca 2021 roku.

Pandemia zmieniła podejście pasażerów do podróżowania. Nie mamy co prawda wpływu na rozwój sytuacji epidemicznej, ale możemy zapewnić naszych pasażerów, że bardzo ważny jest dla nas komfort planowania podróży. Dlatego, jako jedna z pierwszych linii lotniczych, wprowadziliśmy możliwość elastycznej zmiany trasy i terminu lotu dowolną liczbę razy, bez dodatkowych opłat. Oferta spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem, dlatego przedłużamy ją na tych samych zasadach do końca marca przyszłego roku – mówi Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT.

Reklama

Bezpłatna zmiana rezerwacji oznacza większe bezpieczeństwo i możliwość elastycznego zarządzania planem podróży. Przedłużona oferta obejmuje bilety na wszystkie połączenia LOT-u zakupione od 10 września 2020 roku do 31 marca 2021 roku. Nie zmieniły się natomiast warunki związane z zakupem biletu – wybór nowego terminu lub trasy lotu bez dodatkowych opłat dostępny jest dla całej siatki połączeń krajowych, średniego i dalekiego zasięgu oraz dla wszystkich taryf LOT-u, także najtańszej taryfy SAVER. Ewentualne dopłaty wiążą się wyłącznie z różnicą w cenach biletów w przypadku braku dostępności taryfy, w której dokonano oryginalnej rezerwacji. Liczba zmian w ramach opublikowanego rozkładu nie jest limitowana. Dzięki temu oferta idealnie odpowiada na wyzwania związane z obostrzenia wprowadzanymi przez poszczególne kraje.

W przypadku wyboru nowej daty podróży na tej samej trasie, pasażerowie mogą samodzielnie dokonywać modyfikacji przez stronę LOT.com w zakładce „Zarządzaj rezerwacją”. Zmiany kierunku podróży można dokonać za pośrednictwem LOT Contact Centre lub w biurze podróży, w którym zakupiony został oryginalny bilet.

Elastyczne taryfy FLEX PLUS i przedłużenie ważności voucherów do 24 miesięcy
Przedłużenie bezpłatnych zmian w rezerwacjach do 31 marca 2021 roku to jedno z wielu udogodnień dla pasażerów, wprowadzonych przez LOT w ostatnim czasie. W połowie czerwca w sprzedaży pojawiły się nowe taryfy FLEX PLUS, oferujące jeszcze bardziej elastyczne warunki zarządzania rezerwacjami. W razie konieczności zmiany planów, bilety zakupione w taryfach FLEX PLUS można nie tylko wymienić czy zwrócić, ale też przepisać na inną osobę na preferencyjnych warunkach. Dodatkowo pasażerowie mają także możliwość bezpłatnej rezygnacji z podróży w ciągu 24h od zakupu biletu oraz skorzystania z usługi TIME2THINK, która pozwala na rezerwację biletu w określonej cenie maksymalnie do 72 godzin.

W listopadzie LOT ogłosił zaś przedłużenie terminu ważności wszystkich voucherów do 24 miesięcy. Dotyczy to także dokumentów, które zostały wystawione od marca do października br. Dzięki tej zmianie pasażerowie mają nawet 3 lata na podjęcie decyzji co do nowej podróży – voucher można wykorzystać przez 2 lata od daty wystawienia, a nowy lot wybrać w ramach całej siatki połączeń LOT-u, dostępnej w ciągu następnych 12 miesięcy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!