Airbnb wychodzi naprzeciw najbardziej wymagającym klientom

0
795
Po dziesięciu latach działalności popularny portal pośredniczący w wynajmie krótkoterminowym zdecydował się na istotne zmiany w swojej działalności. Airbnb zamierza teraz skupić się na jakości oraz bogatszych klientach, nie zaniedbując przy tym stałych.

Najbardziej pożądany przez klientów jest powstający program lojalnościowy „Superguest”, który doceni osoby wynajmujące najczęściej i najwyżej oceniane na platformie. Członkowie społeczności Airbnb będą nagradzani m.in. zniżkami na kolejne wynajmy, darmowymi transferami z lotniska, wyższą klasą w podróży samolotem oraz dostępem do lotniskowych saloników.

Serwis, chcąc obsługiwać również tych najbardziej wymagających klientów, stworzył opcję Airbnb Plus, dzięki której będą oni mieli dostęp do miejsc o najwyższym standardzie oraz możliwość ich filtrowania. Za pomocą wyszukiwania według bardzo szczegółowych kryteriów, goście wybierają miejsce najbardziej zgodne z ich oczekiwaniami, np. z nowym wyposażeniem AGD, bez śladów użytkowania, z deską do prasowania czy zestawem przyborów łazienkowych, które mają umilić im pobyt. Oczywiście wyższy standard będzie wiązał się również z wyższymi cenami wynajmu apartamentów. Podczas gdy standardowa cena wynajmu za dobę wynosi 100$, wynajem luksusowego miejsca będzie dwa razy droższy.

Już niebawem wyszukiwarka zostanie poszerzona także o nowe kategorie, takie jak możliwość wynajmu hotelu butikowego, domu wakacyjnego, obiektu B&B oraz nietypowych miejsc, jak igloo, jurty czy… domki na drzewie.

„Gdy zakładaliśmy Airbnb, firma była zaprojektowana jako znacznie mniejsza i dla innego użytkownika. W ramach obecnych zmian wciąż pozostaniemy serwisem na każdą kieszeń, zwiększamy jednak siłę naszego oddziaływania” – tłumaczy Brian Chesky, Prezes Airbnb.

To jeszcze nie wszystkie nowości, wszak już wiosną bieżącego roku serwis ma zamiar wprowadzić „Beyond by Airbnb”, gdzie będzie można znaleźć najbardziej luksusowe obiekty możliwe do zabukowania za pośrednictwem portalu. Wyszukiwarka zostanie również niedługo poszerzona o nowe kategorie, takie jak możliwość wynajmu hotelu butikowego, domu wakacyjnego, obiektu B&B oraz nietypowych miejsc jak igloo, jurty i domki na drzewie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.