LOT powraca do obsługi połączeń z Wilna do London-City

0
763
????????????????????????????????????

Od 31 sierpnia pasażerowie będą mogli ponownie podróżować bezpośrednio między Litwą a Wielką Brytanią. LOT będzie realizował to połączenie 12 razy w tygodniu nowoczesnymi Embraerami 190. Bilety są dostępne w sprzedaży.

Połączenie Wilno – Londyn (LCY) będzie ponownie obsługiwane w formule PSO (Public Service Obligation), która pozwala na dofinansowywanie przez podmiot publiczny rejsów wewnątrz UE o szczególnym znaczeniu. Rząd Litwy ogłosił przetarg na obsługę tego połączenia latem 2018 r., a po raz pierwszy LOT wystartował na tej trasie 1 maja 2019 r. Połączenie od początku cieszyło się dużym zainteresowaniem, dlatego od 31 sierpnia br. LOT będzie oferować na tej trasie 12 rejsów w tygodniu (dwa rejsy dziennie od poniedziałku do piątku, a po jednym w soboty i niedziele), według następującego rozkładu:

LO271 VNO-LCY 06:30-07:30 pon, wt, śr, czw, pt, sob

LO272 LCY-VNO 08:00-12:45 pon, wt, śr, czw, pt, sob

LO273 VNO-LCY 17:10-18:10 pon, wt, śr, czw, pt, nd

LO274 LCY-VNO 18:40-23:25 pon, wt, śr, czw, pt, nd

– Dla pasażerów podróżujących między Litwą a Wielką Brytanią połączenie LOT-u jest najszybszym środkiem transportu. Mimo bieżącej sytuacji epidemicznej, obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na transport lotniczy, także wśród pasażerów biznesowych. Ze względu na dużą liczbę osób pochodzenia litewskiego zamieszkujących Londyn, spodziewamy się, że przywrócone z końcem sierpnia połączenie między Wilnem a London-City będzie cieszyło się sporym zainteresowaniem – mówi Krzysztof Moczulski, z-ca dyrektora komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy LOT-u.

London City (LCY) to lotnisko optymalne dla tych pasażerów, którzy chcą dostać się w najszybszy i najwygodniejszy sposób do centrum stolicy Wielkiej Brytanii, unikając problemów z dojazdem i stania w korkach. Port jest zlokalizowany w londyńskich dokach (w dzielnicy Royal Docks), a zatem znajduje się najbliżej biznesowego centrum Londynu: niespełna 10 km od City i Canary Wharf.

Ze względu na krótki pas startowy i stromy kąt podejścia do lądowania na lotnisku Londyn City, tylko kilka rodzajów samolotów – w tym specjalnie przystosowane Embraery 190 – są certyfikowane do wykonywania operacji z tego portu.

LOT stopniowo przywraca do obsługi regularne kierunki europejskie. Od września br. zwiększy częstotliwość rejsów na regularnych trasach europejskich, w tym do Larnaki, Nicei, Frankfurtu, Amsterdamu, Pragi, Budapesztu i Wilna.

Jednocześnie przewoźnik zwraca się do pasażerów z prośbą o bieżące sprawdzanie obostrzeń wprowadzanych przez kraj, do którego zamierzają się udać, ponieważ regulacje te zmieniają się dynamicznie. O konieczności monitorowania sytuacji epidemicznej wszyscy pasażerowie informowani są z wyprzedzeniem za pomocą korespondencji mailowej. Aktualne informacje dotyczące zasad podróżowania dostępne są m.in. na stronie IATA oraz w serwisie reopen.europa.eu/pl/.

Dla zapewnienia pasażerom możliwości bardziej elastycznego zarządzania rezerwacją, LOT wprowadził nowe taryfy Flex Plus, obejmujące m.in. bezpłatną zmianę terminu wylotu (do 48h przed wylotem) i opcję zwrotu biletu w ciągu 24h od zakupu.

Bilety na połączenia LOT-u są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, m.in. na lot.com i u agentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.