Hotel Tarnovia odzyska dawny blask. Nowymi właścicielami inwestorzy z grupy Cristal Park

0
1230
Fot.: Materiały prasowe Cristal Park

Od końca lat 80-tych hotel Tarnovia w Tarnowie szczycił się opinią jednego z najlepszych obiektów w całej Polsce. Życie towarzyskie tętniło tu od rana do nocy, a goście z całego świata zjeżdżali do Tarnowa, by porozmawiać o sztuce i kulturze oraz by zjeść wyśmienite dania w jednej z najlepszych restauracji w kraju.

1 czerwca 1975 roku miasto Tarnów stało się stolicą województwa. Dołączenie do elitarnej grupy miast wojewódzkich było impulsem do rozwoju. W tym samym roku powstał Hotel Tarnovia, który w kolejnym roku został oddany do użytku. Obiekt był zarządzany według sprawdzonych wzorców Orbisu. Wnętrze oraz obsługa spełniały ówcześnie najwyższe standardy, a hotel mógł poszczycić się rzadką wówczas kategorią trzech gwiazdek.

Niestety podział administracyjny z roku 1999 sprawił, że rola Tarnowa (miasta na prawach powiatu) została zmarginalizowana.

Niestety hotelarska legenda w kolejnych latach straciła wiele blasku, a ostatnie czasy nie były dobre dla branży. W styczniu 2023 roku hotel Tarnovia został sprzedany znanym tarnowskim inwestorom, którzy od lat rozwijają grupę Cristal Park, a na stanowisku Prezesa Zarządu zasiadła Anna Kisała.

Fot.: Materiały prasowe Cristal Park

Co zmieni się w hotelu Tarnovia?
Nowa Prezes Zarządu zapowiada zmiany nie tylko w hotelu, ale także w restauracji, która niegdyś była uwielbiana przez przyjezdnych, jak i mieszkańców Tarnowa. Zakup hotelu Tarnovia przez inwestorów z grupy Cristal Park jest jednym z kroków, który ma przygotować tarnowskie hotele do nowych wyzwań, jak i trudnej rzeczywistości, w której przedsiębiorcy z branży muszą walczyć o każdego gościa. Najpoważniejszym wyzwaniem w najbliższych latach dla tarnowskich hotelarzy będzie inwestycja grupy Arche w budowę hotelu w którym planowane jest uruchomienie 220 pokoi obok ruin Młynu Szancera. To przedsięwzięcie podwoi skategoryzowaną bazę noclegową w Tarnowie co wcale nie będzie dobre dla lokalnego biznesu, szczególnie, że miasto pod względem atrakcji dla turystów jest dalekie od ideału a średnioroczne obłożenie w lokalnych hotelach jest poniżej 30%. Nowi właściciele Tarnovii aktualnie opracowują strategię według której obiekt będzie się zmieniał w najbliższych latach.

„Pierwszym celem będzie przede wszystkim uzyskanie kategorii czterech gwiazdek. Takie działanie sprawi, że obiekt nie będzie już konkurował z naszym hotelem Cristal Park. Chcemy także, aby goście zauważyli, że wzornictwo oraz gościnność z lat 70. były dobre dla hoteli. Będziemy podążać w tym kierunku, aby przywrócić dawny blask tego niezwykłego miejsca. Widzimy, że ciągła walka o nowoczesność i modne rozwiązania wcale nie jest dobra, a nasi goście oczekują zmian, które wprowadzą obiekt na wyżyny świetności z dawnych lat”. – podkreśla Anna Kisała, nowa Prezes Zarządu.

Restauracja w hotelu Tarnovia – Mozaika’75
Kolejnym punktem w strategii przywrócenia blasku hotelu Tarnovia jest stworzenie na nowo restauracji o symbolicznej nazwie Mozaika’75. To odwołanie do artystycznego fragmentu elewacji południowej przedstawiającej Generała Bema pod Aleppo właśnie w formie mozaiki. To także nawiązanie do modnej w latach 70-tych formy, która w artystyczny sposób różnicowała nudne niekiedy socjalistyczne budownictwo.

”Restauracja nie tylko będzie nawiązywała do historii miasta, ale także do tego, czym jest dzisiaj: Mozaiką Historii, Mozaiką Kultury, a także Mozaiką Smaków i Aromatów. Chcemy stworzyć miejsce lifestylowe, przestrzeń do swobodnych rozmów, wymiany doświadczeń wśród osób z różnych środowisk i w różnym wieku. Hotel Tarnovia odzyska dawny blask i znów będzie miejscem dla Tarnowian oraz przyjezdnych pełnym blasku, ciepła, smaku i koloru. Jestem przekonany, że uda nam się wprowadzić zmiany. Jeśli nie dziś to w najbliższych miesiącach i latach, bo stoją za nimi osoby, które nigdy nie spoczną zanim nie osiągną celu”. – zapewnia pełen entuzjazmu Witold Kisała, wiceprezes Hotelu Tarnovia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.