Listopad jubileuszowym miesiącem dla irlandzkiego przewoźnika

0
71
W poniedziałek linie lotnicze Ryanair świętowały pięciolecie swojej bazy na lotnisku w Balicach. Tego samego dnia samolotami irlandzkiego przewoźnika przewieziono również 20-milionowego pasażera.

Tanie linie lotnicze zarządzane przez Michaela O’Leary’ego zadebiutowały w Krakowie w 2005 roku. Swoją regularną bazę w stolicy Małopolski Ryanair założył jednak dopiero przed pięcioma laty, inwestując w nią bagatela 500 mln $. Łącznie irlandzki przewoźnik proponuje 60 tras z Grodu Kraka, w tym nowe, wprowadzone na sezon zimowy 2018/19 – do Lwowa, Kijowa, a także Ammanu.

W miniony poniedziałek Ryanair miał aż trzy powody do świętowania: pięciolecie bazy w Krakowie, przekroczenie okazałej liczby 20 milionów przewiezionych pasażerów oraz inauguracja trzech wspomnianych tras. Dla uczestników jubileuszowego rejsu ze stolicy Jordanii zostały przygotowane breloki z dedykowaną grafiką. Pięciu podróżnych otrzymało dodatkowo pakiety gadżetów Kraków Airport, ale największy prezent przypadł w udziale 20-milionowej pasażerce, która została uhonorowana voucherem na dowolne połączenie dla dwóch osób z krakowskiej siatki połączeń Ryanaira.

Reklama

„Ryanair oferuje w Krakowie łącznie 60 tras, a w tym roku obsłuży 3,5 mln pasażerów” – informuje Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanair na Europę Środkowo-Wschodnią i Bałkany.

Prezes Kraków Airport podkreślił z kolei, że na rozwój małopolskiej gospodarki przekłada się także rozwój bazowego przewoźnika operującego na balickim aeroporcie.

„Ryanair zakłada bazy w większości znaczących portów w Europie, tym bardziej cieszy obecność przewoźnika w Balicach i jego szeroka oferta połączeń prosto z Krakowa na trzy kontynenty” – powiedział Radosław Włoszek.

Dzięki funkcjonowaniu krakowskiej bazy Ryanair powstało już około 2625 pośrednich miejsc pracy – nie tylko na lotnisku, ale również w gastronomii, handlu czy usługach.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.