Listopad jubileuszowym miesiącem dla irlandzkiego przewoźnika

0
841
W poniedziałek linie lotnicze Ryanair świętowały pięciolecie swojej bazy na lotnisku w Balicach. Tego samego dnia samolotami irlandzkiego przewoźnika przewieziono również 20-milionowego pasażera.

Tanie linie lotnicze zarządzane przez Michaela O’Leary’ego zadebiutowały w Krakowie w 2005 roku. Swoją regularną bazę w stolicy Małopolski Ryanair założył jednak dopiero przed pięcioma laty, inwestując w nią bagatela 500 mln $. Łącznie irlandzki przewoźnik proponuje 60 tras z Grodu Kraka, w tym nowe, wprowadzone na sezon zimowy 2018/19 – do Lwowa, Kijowa, a także Ammanu.

W miniony poniedziałek Ryanair miał aż trzy powody do świętowania: pięciolecie bazy w Krakowie, przekroczenie okazałej liczby 20 milionów przewiezionych pasażerów oraz inauguracja trzech wspomnianych tras. Dla uczestników jubileuszowego rejsu ze stolicy Jordanii zostały przygotowane breloki z dedykowaną grafiką. Pięciu podróżnych otrzymało dodatkowo pakiety gadżetów Kraków Airport, ale największy prezent przypadł w udziale 20-milionowej pasażerce, która została uhonorowana voucherem na dowolne połączenie dla dwóch osób z krakowskiej siatki połączeń Ryanaira.

„Ryanair oferuje w Krakowie łącznie 60 tras, a w tym roku obsłuży 3,5 mln pasażerów” – informuje Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanair na Europę Środkowo-Wschodnią i Bałkany.

Prezes Kraków Airport podkreślił z kolei, że na rozwój małopolskiej gospodarki przekłada się także rozwój bazowego przewoźnika operującego na balickim aeroporcie.

„Ryanair zakłada bazy w większości znaczących portów w Europie, tym bardziej cieszy obecność przewoźnika w Balicach i jego szeroka oferta połączeń prosto z Krakowa na trzy kontynenty” – powiedział Radosław Włoszek.

Dzięki funkcjonowaniu krakowskiej bazy Ryanair powstało już około 2625 pośrednich miejsc pracy – nie tylko na lotnisku, ale również w gastronomii, handlu czy usługach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.