Linie Emirates wstrzymują wszystkie loty pasażerskie. Prezes rezygnuje z pensji

0
1051

W minioną niedzielę linie Emirates ogłosiły,  że w ciągu kilku najbliższych dni zamierzają wstrzymać wykonywanie wszystkich lotów pasażerskich. Ostatnie rejsy odbyły  się w środę, 25 marca. Prezes linii Tim Clark do czerwca zrezygnował całkowicie z pobierania wynagrodzenia. 

Decyzja o zawieszeniu operacji pasażerskich spowoduje, że na ziemi zostanie ponad 250 samolotów używanych przez przewoźnika. Nie wiadomo na ten moment  na jaki okres wstrzymane będą połączenia. Bez zmian wykonywane będą natomiast przewozy towarowe. Przypomnijmy, że już wcześniej Emirates odwołały loty między Dubajem a Warszawa do 20 maja.

W ramach przeciwdziałania kryzysowi wywołanemu pandemią koronawirusa na świecie i znaczną redukcją siatki połączeń, Emirates wdrożyły działania oszczędnościowe. Linia wysłała część pracowników na płatne lub bezpłatne urlopy, a innym obniżyła miesięczne uposażenia od 25 do 50 proc. Ograniczenia te mają potrwać co najmniej przez trzy najbliższe miesiące – czytamy na portalu pasazer.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.