LOT wprowadza nowe połączenie nad Morze Czarne

0
935
W tym miesiącu Polskie Linie Lotnicze LOT nie tylko rozszerzyły swoją siatkę połączeń o kolejną popularną destynację, ale także nawiązały współpracę z czołowym izraelskim przewoźnikiem.

Oferowane przez PLL LOT rejsy nad Morze Adriatyckie cieszyły się ogromną popularnością, dlatego zarząd narodowego przewoźnika postanowił uruchomić loty także nad Morze Czarne. Już teraz można zacząć planować wakacje i bukować bilety do Warny – portowego miasta zlokalizowanego we wschodniej części Bułgarii. Nie jest to pierwszy kurs nad ten śródlądowy akwen organizowany przez LOT, wszak już od kilku lat w jego ofercie znajduje się ukraińska Odessa.

Od 9 czerwca 2019 roku pasażerowie będą podróżować z Warszawy do Warny na pokładzie Boeinga 737-800, który może pomieścić 186 pasażerów. Przewidywany czas przelotu to około dwie godziny. Połączenie na razie zaplanowane jest wyłącznie na okres wakacyjny (do 29 września), a rejsy będą odbywać się tylko w niedziele.

Warna to ciesząca się dużym powodzeniem destynacja turystyczna. Trzecie pod względem liczby ludności miasto Bułgarii co roku przyciąga wielu obcokrajowców ze względu na znakomitą pogodę, liczne atrakcje turystyczne oraz świetnie rozwiniętą ofertę gastronomiczną.

Oprócz propozycji nowej trasy, PLL LOT wraz z El Al Israel Airlines parafowały w tym miesiącu umowę code-share, dzięki której jedna linia lotnicza będzie mogła przewozić pasażerów z biletami wystawionymi przez kontrahenta. Porozumienie obejmuje jednak tylko połączenia relacji Polska – Izrael. LOT oferuje rejsy do Tel-Awiwu z siedmiu krajowych portów: Warszawy, Krakowa, Rzeszowa, Wrocławia, Lublina, Poznania oraz Gdańska.

„Od teraz będziemy razem pracować nad tym, aby maksymalnie wykorzystać synergie między naszymi liniami. W ten sposób poziom obsługi naszych pasażerów zdecydowanie wzrośnie, w znaczący sposób przyczyniając się do rozwoju relacji między naszymi krajami” – powiedział Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.