AccorHotels sfinalizował zakup kolejnej dużej sieci

0
1078
482 mln euro – tyle kosztował francuską grupę AccorHotels zakup szwajcarskiej sieci Mövenpick Hotels & Resorts. To kolejna poważna transakcja spółki zarządzanej przez Sébastiena Bazina na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy.

Umowa zawarta pomiędzy AccorHotels a Mövenpick Holding i Kingdom Holding opiewa na kwotę 560 milionów CHF (482 mln €) i wpłynie na skumulowane dochody francuskiej grupy już od pierwszego roku obowiązywania. Transakcja wymaga jeszcze zatwierdzeń prawnych, a cała procedura powinna zamknąć się w II połowie bieżącego roku.

„Dzięki przejęciu Mövenpick umacniamy naszą pozycję lidera na rynku europejskim i jeszcze bardziej przyspieszamy wzrost na rynkach wschodzących, w szczególności na Bliskim Wschodzie, w Afryce i regionie Azji oraz Pacyfiku. Marka Mövenpick, która idealnie uzupełnia nasze portfolio, to idealne połączenie nowoczesności i autentyczności. Jej europejskie i szwajcarskie dziedzictwo doskonale pasuje do AccorHotels. Przystępując do Grupy, będzie czerpać korzyści z siły AccorHotels, szczególnie w zakresie dystrybucji, budowania lojalności i rozwoju. Ta transakcja ilustruje strategię, którą zamierzamy realizować poprzez inwestowanie kapitału ze sprzedaży udziału w AccorInvest: wykorzystania możliwości taktycznych dla wzmocnienia naszej pozycji i ugruntowania przywództwa, a także zwiększenia możliwości dalszego rozwoju” – podsumował Sébastien Bazin, prezes i dyrektor generalny AccorHotels

Mövenpick skorzysta nie tylko z programu lojalnościowego AccorHotels, ale także kanałów dystrybucji i systemów operacyjnych, które pomogą zoptymalizować działalność szwajcarskiego przedsiębiorstwa.

Mövenpick Hotels & Resorts zarządza obecnie 84 obiektami, które oferują gościom łącznie około 20 tysięcy pokoi. Hotele szwajcarskiej sieci zlokalizowane są aż na trzech kontynentach: w Afryce, Azji i Europie. Do 2021 roku firma planuje oddać do użytku ponad 40 kolejnych hoteli, co ma zwiększyć ekspansję zwłaszcza na Bliskim Wschodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.