Oparzenie od nuggetsa – McDonald’s płaci odszkodowanie

0
1290

Sieć restauracji McDonald’s została skazana na zapłatę 800 tys. dolarów odszkodowania dla rodziny czteroletniej dziewczynki, która doznała oparzenia drugiego stopnia po kontakcie z gorącym kawałkiem kurczaka z zestawu Happy Meal. Wydarzenie miało miejsce w 2019 roku w Tamarac na Florydzie, a wyrok zapadł w ostatnich dniach – informuje ABC News.

Zgodnie z relacją rodziców, matka Oliwii kupiła dla swoich dzieci zestawy z nuggetsami z kurczaka w McDonald’s. Kiedy samochód, w którym podróżowali, ruszył, gorący kawałek mięsa wypadł dziewczynce z ręki prosto na odsłonięte udo. Zanim matka zatrzymała samochód i pomogła córce, minęły co najmniej dwie minuty. Oliwia doznała oparzenia drugiego stopnia i do dziś ma na nodze bliznę po tym zdarzeniu.

Podczas procesu matka zeznała, że ​​w żadnym momencie McDonald’s nie ostrzegł jej, że jedzenie może być tak gorące. Według prawników rodziny, kurczakowy nugget miał temperaturę około 93 stopni Celsjusza. McDonald’s bronił się, twierdząc, że ​​przestrzega zasad bezpieczeństwa żywności, które wymagają odpowiednio wysokiej temperatury jedzenia. Firma argumentowała, że to, co dzieje się z posiłkami po przekazaniu ich klientowi, jest poza kontrolą personelu.

Ostatecznie jednak przysięgli z południowej Florydy orzekli winę fast foodu. Sąd przyznał 400 tys. dolarów odszkodowania za ostatnie cztery lata i kolejne 400 tys. dolarów „na przyszłość” od McDonald’s USA i jego operatora franczyzowego.

To nie jest pierwszy tego typu incydent związany z McDonald’s. Około trzy dekady temu głośno było o sprawie Stelli Liebeck, której sąd w Nowym Meksyku przyznał odszkodowanie w wysokości 2,7 mln dolarów za straty moralne. Kobieta miała poparzyć się gorącą kawą z sieciówki tak dotkliwie, że ponad tydzień spędziła w szpitalu.

Czy to oznacza, że teraz w lokalach McDonald’s oprócz informacji o tym, że podawana kawa i herbata są gorące, pojawi się także komunikat mówiący o tym, że podawane dania są gorące?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.