City break w Europie: Kraków i Walencja z najwyższymi ocenami

0
379

Kraków, dawna stolica Polski, oraz Walencja, trzecie co do wielkości miasto Hiszpanii, zostały wspólnie uznane za najlepsze miasta na city break w Europie, według najnowszego rankingu brytyjskiego dziennika „Daily Mail”. W zestawieniu znalazło się łącznie 31 europejskich metropolii, ocenionych w pięciu kategoriach na podstawie siedmiu kryteriów, w tym jedzenie i napoje, zakwaterowanie, zabytki i atrakcje kulturalne, zakupy, łatwość poruszania się, brak tłumów oraz stosunek jakości do ceny.

Kraków otrzymał wysokie oceny, w tym pięć gwiazdek za jedzenie i napoje oraz zabytki i atrakcje kulturalne. Dodatkowo, miasto zostało docenione za dobry stosunek jakości do ceny, zdobywając cztery gwiazdki w tej kategorii. Brytyjczycy szczególnie cenią sobie bogactwo historycznych miejsc w Krakowie, takich jak Zamek Królewski na Wawelu czy dzielnica żydowska, a także możliwość odbycia jednodniowych wycieczek do miejsc takich jak Kopalnia Soli w Wieliczce.

Podobnie, Walencja zdobyła pięć gwiazdek za atrakcje oraz jedzenie i napoje, a także cztery gwiazdki za zakwaterowanie i stosunek jakości do ceny. Średnia cena za osobę za nocleg w tym hiszpańskim mieście wynosi 567 zł. Walencja jest opisywana jako „raj dla smakoszy”, co podkreśla jej atrakcyjność jako celu city break.

W rankingu znalazły się również takie miasta jak Sztokholm, Berlin, Funchal, Sewilla, Barcelona, Bordeaux, Brugia, Nicea, Praga, Malaga, Porto, Madryt, Wenecja, Amsterdam, Budapeszt, Monachium, Rzym, Wiedeń, Kopenhaga, Florencja, Lizbona, Valletta, Ateny, Paryż, Dubrownik, Dublin, Bruksela, Mediolan i Split.

Oprócz tego, Kraków został również wyróżniony w innych rankingach jako atrakcyjne miejsce dla turystów, m.in. w rankingu „Top 10 Best Places to Visit In Europe” oraz jako najlepsze miejsce na zimowy wypoczynek w Europie według Discover Cars. W 2022 roku miasto odwiedziło 8,4 mln osób, z czego 500 tys. to turyści z zagranicy, głównie z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.