Kompleks Lake Hill Resort & Spa przyjmie gości w pierwszym kwartale roku

0
20399
Wielkimi krokami zbliża się inauguracja prestiżowego kompleksu wypoczynkowego Lake Hill Resort & Spa w Sosnówce – malowniczej wsi zlokalizowanej pomiędzy Karpaczem a Szklarską Porębą. Wiadomo już, kto będzie zarządzał czterogwiazdkowym obiektem, a także z jakich usług będą mogli skorzystać goście.

W marcu zostanie oddany do użytku pierwszy budynek hotelowy z przestrzeniami usługowymi, takimi jak restauracja, Lobby Bar z widokowym tarasem na panoramę Gór Karkonoskich strefa Wellness z basenem rekreacyjnym, jacuzzi oraz strefą saun, sala Fitness, Klinika La Perla, dwa place zabaw dla dzieci – Play i Kids Room, sala konferencyjno-eventowa, zaś inaugurację drugiego przewidziano na kwiecień 2019. Łącznie do dyspozycji gości będzie przeznaczone aż 174 apartamenty w wysokim standardzie, a także wielofunkcyjna sala o powierzchni 240m2, z możliwością wykorzystania terenu zewnętrznego na eventy (w tym miejsce na postawienie namiotu o powierzchni 360 m2 oraz organizację aktywności dla grup zorganizowanych). Z myślą o fanach białego szaleństwa powstaje natomiast narciarnia, zaś dla miłośników dwóch kółek – rowerownia.

Inwestor Lake Hill Resort & Spa rozpoczyna już kolejny etap inwestycji, gdzie po jego zakończeniu w drugiej połowie 2020 roku kompleks zyska kolejne 69 apartamentów oraz nowoczesne Centrum Konferencyjne z salą o powierzchni ponad 1000 m2 i wysokości 6m (podzielną na 6 niezależnych sal). Bezpośrednio przed salą znajdzie się pokaźnych rozmiarów foyer (400 m2), a także zaawansowane zaplecze i wyposażenie do realizacji eventów, w tym możliwość wprowadzania samochodów, punkty podwieszeń (maksymalnie do pół tony) oraz przyłącze dla wozów transmisyjnych.

Lake Hill Resort & Spa będzie wyróżniać się spośród obiektów konkurencyjnych również standardem wykończenia. Wyposażenie hotelu było przemyślaną koncepcją, nad którą bezpośrednio sprawowała pieczę znana reżyser pokazów mody – Kasia Sokołowska, pełniąca rolę Dyrektor Artystycznej. Do wyposażenia wnętrz zostały wykorzystane meble przygotowane przez firmę Miloo według indywidualnego zamówienia. Ponadto, do stworzenia spójnej aranżacji wykorzystano produkty marek premium, jak Villeroy & Boch, Vado, czy podłogi amerykańskiej firmy Mohawk.

Końca dobiegł również proces kompletowania kadry kierowniczej hotelu. Stery powstającego obiektu powierzono Ewie Berneckiej – hotelarce z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Od blisko czterech lat pełni rolę Dyrektor Zarządzającej w firmie Hospitality – Doradztwo, Zarządzanie Hotelem, gdzie realizowała projekty dla hoteli In Between, Mercure Mrągowo Resort & Spa, Marina Club, Willa Port, czy Platinum. Wcześniej piastowała stanowisko Dyrektor Generalnej w Odyssey Club Hotel Wellness & SPA, BoniFaCio SPA & Sport Resort oraz czterogwiazdkowym Hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym.

Dyrektorem pionu hotelowego został natomiast Michał Cwalina, który pracuje w branży hotelarskiej już od 15 lat. W tym czasie był związany z wieloma czołowymi międzynarodowymi markami, jak Sofitel, Radisson Blu, czy DoubleTree by Hilton – zarówno w kraju, jak i za granicą (Anglia). Działem sprzedaży pokieruje z kolei Łukasz Adamczyk, który od ponad dekady zajmuje się organizacją eventów w branży HoReCa (m.in. dla warszawskiej restauracji Hard Rock Cafe oraz renomowanych hoteli 4- i 5-gwiazdkowych).

Wizytówką karkonoskiego kompleksu ma być również restauracja, którą poprowadzą Dariusz Ciborowski jako Dyrektor Gastronomii (wcześniej funkcje te pełnił m.in. w hotelach Król Kazimierz czy Aquarius) oraz Szef Kuchni Jarosław Kin, członek Narodowej Reprezentacji Polski Kucharzy Seniorów na Puchar Świata w Luksemburgu 2018 (srebrny i brązowy medal), uczestnik i laureat wielu konkursów czy festiwali gastronomicznych (m.in. III miejsce w Mistrzostwach Polski w deserach, triumf w Zielona Budka Master Challenge). Menu zdominują dania polskie i europejskie w nowym wydaniu, w tym regionalne przysmaki. Nad wyborem win w Lake Hill Resort&Spa czuwa znany Sommelier Piotr Kamecki.

Dla dbających o właściwą kondycję ciała czekać będą zaś najnowocześniejsze światowe zabiegi odmładzające i odchudzające marki La Perla. W ofercie sieci klinik założonej przez Kalinę Ben Sirę znajdują się zarówno zabiegi chirurgii plastycznej i estetycznej, kosmetologiczne (hi-tech), jak i autorskie rytuały oraz zabiegi SPA.

Inwestorem Lake Hill Resort & SPA jest Artur Kozieja – właściciel firmy deweloperskiej Europlan, która już od piętnastu lat zajmuje się realizacją deweloperskich projektów komercyjnych i mieszkaniowych w Polsce. Najnowszy z nich to Hotel Metropolo by Golden Tulip otwarty w grudniu 2018 roku w Krakowie. Artur Kozieja i jego rodzina posiada również trzy obiekty hotelowe na Dolnym Śląsku tworząc grupę Hotele Kozieja, która powstała 1983 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.