Kolejny zakaz lotów przedłużony do 31 grudnia

0
815
Nadal można jednak latać do większości państw europejskich. Ukazało się nowe Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Lista miejsc objętych zakazem lotów do Polski zawiera dziewięć krajów. Nie zmieniono przepisów o tym, że można latać do Polski z krajów Unii Europejskiej, strefy Schengen i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. 

Zakaz lotów do Polski z lotnisk położonych na terytorium:
1) Bośni i Hercegowiny;
2) Czarnogóry;
3) Gruzji;
4) Jordanii;
5) Armenii;
6) Kosowa;
7) Macedonii Północnej;
8) Serbii;
9) Stanów Zjednoczonych Ameryki, z wyjątkiem lotnisk położonych na terytorium stanów Illinois i Nowy Jork.

Zakaz nie będzie obejmował lotów m.in. wykonywanych na zlecenie prezesa Rady Ministrów, wykonywanych za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, realizowanych na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie.

W Polsce będą mogły także lądować samoloty startujące „z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczpospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2”.

Zakaz lotów nie jest obecnie jedynym czynnikiem ograniczających możliwość swobodnego przemieszczania się i podróżowania. Wiele krajów wprowadziło swoje obostrzenia dla obcokrajowców, w tym m.in. obowiązkową kwarantannę czy obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Rozporządzenie zobacz TUTAJ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.