Kolejne województwa do zamknięcia

0
3159

Każdy kto śledzi ostatnie dane o zakażeniach koronawirusem widzi jak rosną te wskaźniki w poszczególnych województwach. Na tej podstawie można z bardzo dużym prawdopodobieństwem przyjąć, które z nich będą wkrótce objęte surowszymi ograniczeniami.

Większe obostrzenia dotyczą dziś województwa warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego. Nakazują prowadzenie nauki hybrydowej, zamknięcia hoteli dla gości prywatnych z możliwością przyjmowania tylko podróżujących służbowo i to z wybranych grup zawodowych. Zamknięte są także galerie handlowe, teatry czy kina.

Analizując dane najprawdopodobniej taki los czeka wkrótce także województwo lubuskie i mazowieckie, gdzie łącznie mieszka 6 milionów ludzi. Wskaźniki zakażeń w tych regionach ciągle rosną, co nie jest dobrym prognostykiem i już sięgają wartości na poziomie warmińsko-mazurskiego.

Reklama

Od soboty 13 marca „zamknięte” będzie województwo pomorskie, które jako drugie po Warmii i Mazurach ma wprowadzone takie ograniczenia. Pod koniec tygodnia spodziewamy się dalszych decyzji rządu, choć już dziś można powiedzieć, że nie ma co liczyć na luzowanie obostrzeń, a wręcz ich rozszerzanie na kolejne regiony Polski.

Trzeba wiedzieć, że lista województw gdzie rośnie liczba zakażeń jest dużo szersza. Martwić się powinni przedsiębiorcy z województwa kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego, śląskiego czy podkarpackiego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.