Nowy hotel powstanie w centrum Lublina?

0
1236

Urząd Miasta zdecydował, że budynek, w którym znajdował się dawny sklep meblowy może zostać przebudowany na hotel. Co więcej, budynek może zostać podwyższony, ponieważ jest na to zgoda miejscowego konserwatora zabytków.

Mowa o nieruchomości położonej przy ul. Chopina 4a w Lublinie. Jak podaje dziennikwschodni.pl kilka lat temu działający tam sklep meblowy zakończył funkcjonowanie, a budynek kupiła spółka Movimento. Przez rok od transakcji w budynku funkcjonował sklep, w którym można było kupić każdy z mebli, ale co ważne można było zjeść i wypić. Następną działalnością obecną w budynku było chińskie centrum handlowe. Movimento jednak od samego początku informowało o swoich zamiarach związanych z uruchomieniem hotelu pod tym adresem.

Urząd Miasta dosłownie kilka dni temu poinformował właściciela nieruchomości o zgodzie na przeprowadzenie stosownych modyfikacji i dostarczył tzw. wuzetkę, dokument ustalający warunki zabudowy.

Reklama

Justyna Góźdź, biuro prasowe Ratusza
„Decyzja dotyczy nadbudowy, rozbudowy i zmiany sposobu użytkowania budynku usługowego na hotel z gastronomią i usługami. Dokument pozwoli nadbudować istniejący budynek o jedną kondygnację na całej powierzchni. Wydana decyzja nie jest jeszcze ostateczna, przysługuje od niej odwołanie.”

Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków
„Inwestor musi zachować obecny gzyms i detale architektoniczne elewacji. To musi być remontowane i konserwowane, bo na tym polega wartość tego obiektu. Dopuszczono niewielkie podniesienie dachu przy zachowaniu jego geometrii. Pozwoli to wykorzystać przestrzeń poddasza jako kolejną kondygnację. Szczegóły będą oczywiście dopracowywane na etapie projektu budowlanego. Najważniejsze, żeby budynek nie stał się na ul. Chopina dominantą. W poprzednich latach wpływały wnioski różnych podmiotów o decyzje dotyczące podwyższenia budynku o dwie kondygnacje. Za każdym razem decyzje były odmowne.”

Więcej informacji tutaj

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!