Rozporządzenie Rady Ministrów przedłużające obostrzenia do 14 lutego 2021

0
1940

W dzienniku ustaw opublikowano 29 stycznia br. rozporządzenie Rady Ministrów przedłużające obostrzenia do 14 lutego 2021 r. Rozporządzenie jednocześnie poszerza katalog grup zawodowych, które mogą korzystać z usług hotelarskich.

Rozporządzenie umożliwia od 1 lutego otwarcie galerii handlowych oraz muzeów. Te drugie już stały się inspiracją dla restauratorów oraz hotelarzy, którzy w swoich obiektach chcą organizować zwiedzanie pokoi, przestrzeni i prowadzić pokazy kulinarne, aby zaprezentować jak funkcjonowały te placówki w czasach przedepidemicznych.

Treść całego rozporządzenia dostępna jest poniżej, warto jednak wskazać, że katalog grup zawodowych, które mogą korzystać z usług hotelarskich poszerza się następująco.

W art 10. zostały dopisane następujące wyjątki:

– dla członków komisji i zespołów właściwych w sprawach egzaminów adwokackiego, radcowskiego, notarialnego, komorniczego, egzaminów wstępnych na aplikację adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą oraz egzaminu dla osób ubiegających się o licencję doradcy restrukturyzacyjnego, a także dla osób uczestniczących w przygotowaniu i organizacji tych egzaminów;

– dla członków komisji egzaminacyjnych przeprowadzających egzaminy związane z uprawnieniami wynikającymi z przepisów o transporcie drogowym, kierujących pojazdami, przewozie towarów niebezpiecznych, dozorze technicznym, w związku z wykonywaniem zadań służbowych;

– dla członków Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich, Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych oraz Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych w trakcie prowadzenia badań wypadków lub incydentów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.