Rozporządzenie Rady Ministrów przedłużające obostrzenia do 14 lutego 2021

0
1323

W dzienniku ustaw opublikowano 29 stycznia br. rozporządzenie Rady Ministrów przedłużające obostrzenia do 14 lutego 2021 r. Rozporządzenie jednocześnie poszerza katalog grup zawodowych, które mogą korzystać z usług hotelarskich.

Rozporządzenie umożliwia od 1 lutego otwarcie galerii handlowych oraz muzeów. Te drugie już stały się inspiracją dla restauratorów oraz hotelarzy, którzy w swoich obiektach chcą organizować zwiedzanie pokoi, przestrzeni i prowadzić pokazy kulinarne, aby zaprezentować jak funkcjonowały te placówki w czasach przedepidemicznych.

Treść całego rozporządzenia dostępna jest poniżej, warto jednak wskazać, że katalog grup zawodowych, które mogą korzystać z usług hotelarskich poszerza się następująco.

Reklama

W art 10. zostały dopisane następujące wyjątki:

– dla członków komisji i zespołów właściwych w sprawach egzaminów adwokackiego, radcowskiego, notarialnego, komorniczego, egzaminów wstępnych na aplikację adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą oraz egzaminu dla osób ubiegających się o licencję doradcy restrukturyzacyjnego, a także dla osób uczestniczących w przygotowaniu i organizacji tych egzaminów;

– dla członków komisji egzaminacyjnych przeprowadzających egzaminy związane z uprawnieniami wynikającymi z przepisów o transporcie drogowym, kierujących pojazdami, przewozie towarów niebezpiecznych, dozorze technicznym, w związku z wykonywaniem zadań służbowych;

– dla członków Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich, Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych oraz Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych w trakcie prowadzenia badań wypadków lub incydentów.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.