Vienna House R.evo w Katowicach w 2021 roku

0
1052

Pierwszy Vienna House R.evo zostanie otwarty w marcu 2021 roku w Katowicach, regionalnym centrum biznesu, handlu i przemysłu. Umowa na wynajem obiektu z 203 pokojami i apartamentami została podpisana, a prace renowacyjne już się rozpoczęły.

Vienna House R.evo stanowi połączenie „rewolucji” i „ewolucji” w hotelarstwie. Obiekty tej marki są równie ekscytujące jak hotel, elastyczne jak apartament oraz osobiste jak dom. Vienna House R.evo wychodzi naprzeciw trendom społecznym, zapewniając gościom więcej możliwości w zakresie długości pobytu i rodzaju zakwaterowania. Oferuje także inteligentnie zaaranżowaną przestrzeń pokoi, tętniące życiem hotelowe lobby oraz nowoczesną restaurację i bar. Usługi i procedury, zarówno hotelu jako produktu, jak i miejsca osobistego doświadczenia, są przedefiniowane w wymiarze cyfrowym i analogowym.

R.evo to więcej niż hotel. To mały świat dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego gościa. Tu można wszystko, ale nic nie trzeba – to gość podejmuje wszelkie decyzje. Oferta jest elastyczna bez względu na to, czy gość wynajmuje pokój na jedną noc, czy apartament na sześć tygodni. Pokoje Family & Friends z podstawowymi udogodnieniami są dostępne dla grup do czterech osób, ale mogą z nich korzystać też indywidualni goście. R.evo łączy wszystko pod jednym dachem. Mobilny dostęp do różnorodnych usług, tych tradycyjnych i samoobsługowych, ułatwia spełnianie codziennych potrzeb. Standardowe role pracowników zostały zweryfikowane i określone na nowo. Vienna House R.evo Katowice stanie się pionierem tej koncepcji już w marcu 2021 roku.

– Wraz z Pinewood Investment Management rozpoczniemy na polskim rynku zupełnie nowy etap. Vienna House R.evo doskonale odzwierciedla ducha czasów, wychodząc naprzeciw obecnym i przyszłym wyzwaniom miast i metropolii. Cieszę się, że nasza wizja nabiera teraz kształtu właśnie w Katowicach – mówi Rupert Simoner, CEO Vienna House.

Jesteśmy bardzo dumni mogąc być częścią zespołu, który tu w Polsce wprowadza na świat koncept R.evo. Po miesiącach pracy i poznawania tego pomysłu, jestem przekonany, że zrewolucjonizuje rynek. Wraz z Vienna House przekształcimy sposób, w jaki hotel może wyglądać, by sprostać wymaganiom i stylowi życia nowych pokoleń, zapewniając im miejsce, gdzie będą mogli mieszkać, pracować i spotykać się, a jednocześnie wciąż czuć się jak w domu – mówi Rafał Mirowski, CEO Pinewood Investment Management.

Sercem Vienna House R.evo Katowice jest lobby z recepcją, barem i strefą wypoczynku. W skrócie: centralny punkt dla gości. W komfortowej przestrzeni z miejscami do siedzenia można zjeść śniadanie lub spotkać się z przyjaciółmi, a także zorganizować tymczasowe miejsce pracy. Z kolei strefa Work & Play oferuje sporo przestrzeni dla decydentów, którą mogą wynająć na wyłączność na spotkania czy telekonferencje.

Położony w dzielnicy Śródmieście Vienna House R.evo Katowice oferuje ponad 203 pokoje, w tym 145 pokoi dwuosobowych (z łóżkiem małżeńskim), 5 jednoosobowych, 50 apartamentów oraz 3 pokoje Family & Friends.

Pokoje dwuosobowe łączą w sobie inteligentny design oraz najwyższy komfort. Do wyboru są dwa warianty wystroju, ze stylową łazienką i wyrafinowanym oświetleniem tworzącym przytulną atmosferę.

Goście biznesowi oraz osoby często podróżujące z pewnością docenią przestronne apartamenty. Bo czego więcej potrzeba, by dobrze wypocząć, niż wygodnego łóżka w odrębnej przestrzeni, przytulnego miejsca do pracy, aby przesłać ostatniego maila, dużej łazienki z prysznicem oraz przestrzeni na rzeczy osobiste. Dzięki inteligentnej telewizji goście mogą się cieszyć ulubionymi serialami, a w wygodnym, dobrze wyposażonym aneksie kuchennym można przygotować przekąskę.

Restauracja Canteen w Vienna House R.evo oferuje nowe podejście do jedzenia w spokojnej, elastycznej przestrzeni. Goście sami komponują śniadania w stylu bento, korzystając z szerokiej oferty zróżnicowanych składników. W porze lunchu oraz późnym popołudniem w otwartej kuchni przygotowywane są inspirowane kulturą food trucków potrawy, które codziennie się zmieniają. W imponującym piecu do pizzy wypiekana jest lekka, chrupiąca pizza. Ofertę kulinarną uzupełniają burgery i sałatki. Wszystkie dania można zjeść na miejscu lub zamówić na wynos – osobiście lub przez aplikację. To goście decydują, gdzie i jak chcą zjeść. Napoje i koktajle serwowane są przez personel barowy, a za rozmaite specjały kawowe z idealną cremą odpowiadają bariści.

Tradycyjne biuro to przeżytek. Współczesne miejsce pracy jest dedykowane nowej generacji start-upowców, pracownikom kreatywnym, konsultantom, programistom oraz menedżerom, którym do pracy wystarczy laptop i szybkie połączenie internetowe. Vienna House R.evo oferuje przestrzeń w tym stylu. Tutaj każdy znajdzie miejsce, jakiego potrzebuje: w pomieszczeniu biurowym dla czterech osób, w coworkingowej strefie Work & Play z biurkami, wspólnymi stołami i miejscami do siedzenia. Goście mogą również odpocząć w kąciku relaksu czy z grami. W kafejce z przekąskami dostępnej dla gości i klientów z zewnątrz, można przegryźć coś na polepszenie nastroju, zaspokoić mały głód i pragnienie.

Kolejną atrakcją jest znajdujące się w podziemiach kino z 30 wygodnymi fotelami. Można w nim zorganizować prezentację lub wieczór filmowy ze znajomymi.Vienna House R.evo wykorzystuje usługi cyfrowe tam, gdzie mogą one ułatwić gościom życie. Do wielu z nich można uzyskać dostęp za pomocą mobilnego concierge’a oraz hotelowego komunikatora. Przez aplikację goście mogą między innymi zamówić i skomponować swój posiłek w restauracji – prosto i wygodnie.

Codzienne życie w hotelu staje się prostsze również dzięki dodatkowym ułatwieniom, takim jak skrytki na zakupy dla gości, samoobsługowa pralnia, paczkomaty czy sklep z podstawowymi artykułami, pamiątkami, produktami lokalnych projektantów czy winem.W przestronnej strefie fitness można skorzystać z osobistych sesji treningowych, głównie składających się z ćwiczeń wykorzystujących ciężar własnego ciała. Gość może się również wybrać na jogging, korzystając z miejskich ścieżek dostępnych w mobilnym concierge’u.
Vienna House R.evo Katowice położony jest w dogodnej lokalizacji w centrum miasta, skąd można łatwo dotrzeć do głównego dworca kolejowego, najważniejszych miejskich atrakcji oraz obiektów sportowo-widowiskowych. Lotniska w Katowicach i Krakowie oddalone są o niecałą godzinę jazdy samochodem czy środkami transportu publicznego. Vienna House R.evo oferuje również parking wyposażony w kilka stacji ładowania samochodów z napędem elektrycznym.

Umowa najmu między Vienna House, inwestorem i deweloperem Pinewood Investment Management została podpisana w grudniu 2019 roku. Remont dawnego budynku biurowego już się rozpoczął. Zakończenie prac i otwarcie obiektu planowane jest na marzec 2021 roku. Za wystrój wnętrz R.evo odpowiada pracownia BWM Architekten, natomiast rysunki wykonawcze przejmie znane polskie biuro architektoniczne, które zapewni zgodność z polskimi przepisami.

Koncepcja Vienna House R.evo Katowice będzie niepowtarzalna. W Monachium trwa obecnie budowa drugiego Vienna House R.evo. Jego otwarcie planowane jest na rok 2022.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.