#ExceloveWtorki – Tabela przestawna. Mało znana, ale przydatna funkcja

0
270

Tomasz Kałuża przygotował dla Was ostatni odcinek pierwszej serii ExcelovychWtorków. W jednym z wcześniejszych odcinków poznaliśmy budowę oraz działanie tabeli przestawnej. Wykonaliśmy nawet proste obliczenia w ramach jest podstawowych funkcji. W dzisiejszym odcinku pójdziemy o krok dalej i poznamy dodatkowe możliwości jakie oferuje nam tabela.

Nauczymy się jak w prosty sposób wykonywać obliczenia, ale bez konieczności dokonywania zmian w pierwotnym zbiorze danych. Funkcja okazuję się być niezwykle przydatna w sytuacji kiedy tabela oraz jej źródło z danymi to dwa osobne pliki lub w sytuacji kiedy nie chcemy w żaden sposób ingerować w pierwotny zbiór wartości. Oczywista sprawa to również oszczędność czasu związana z brakiem konieczności wstawiania dodatkowych kolumn.

Reklama

Warto dodać że na stronie www.revenuedlahoteli.pl ruszyła możliwość zapisu na pełnowymiarowe szkolenia prowadzone w formie online. Po udaniu się do odpowiedniej zakładki można pozostawić swój adres mailowy i dzięki temu odebrać zniżkę do 20% na wybrane szkolenia:

Revenue Management w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-revenue

Excel w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-excel

O autorze:

Autorem tekstu jest Tomasz Kałuża prowadzący firmę Revenuedlahoteli.pl świadczącej usługi szkoleniowe oraz outsourcing Revenue Managmentu dla hoteli niezależnych, obecnie również dla kilku hoteli w Czechach, w Pradze. Doświadczony Revenue Manager, analityk danych oraz zaawansowany użytkownik Excela. Kocha Poniedziałki bo wie, że każdy tydzień w pracy Revenue Managera przynosi coś nowego.

Przez wiele lat zarządzał polityką cenową w jednej z większych, niezależnych grup hotelowych. Rozwijał i tworzył polityki cenowe dla wielu hoteli miejskich oraz tych z gatunku SPA & Wellness. Doskonale orientuje się w najpopularniejszych PMS, Channel Managerach i narzędziach big data.

Prywatnie tata Olka i biegacz. Za swojego mentora uważa Jacka Walkiewicza.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.