#ExceloveWtorki – Tabela przestawna. Mało znana, ale przydatna funkcja

0
891

Tomasz Kałuża przygotował dla Was ostatni odcinek pierwszej serii ExcelovychWtorków. W jednym z wcześniejszych odcinków poznaliśmy budowę oraz działanie tabeli przestawnej. Wykonaliśmy nawet proste obliczenia w ramach jest podstawowych funkcji. W dzisiejszym odcinku pójdziemy o krok dalej i poznamy dodatkowe możliwości jakie oferuje nam tabela.

Nauczymy się jak w prosty sposób wykonywać obliczenia, ale bez konieczności dokonywania zmian w pierwotnym zbiorze danych. Funkcja okazuję się być niezwykle przydatna w sytuacji kiedy tabela oraz jej źródło z danymi to dwa osobne pliki lub w sytuacji kiedy nie chcemy w żaden sposób ingerować w pierwotny zbiór wartości. Oczywista sprawa to również oszczędność czasu związana z brakiem konieczności wstawiania dodatkowych kolumn.

Warto dodać że na stronie www.revenuedlahoteli.pl ruszyła możliwość zapisu na pełnowymiarowe szkolenia prowadzone w formie online. Po udaniu się do odpowiedniej zakładki można pozostawić swój adres mailowy i dzięki temu odebrać zniżkę do 20% na wybrane szkolenia:

Revenue Management w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-revenue

Excel w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-excel

O autorze:

Autorem tekstu jest Tomasz Kałuża prowadzący firmę Revenuedlahoteli.pl świadczącej usługi szkoleniowe oraz outsourcing Revenue Managmentu dla hoteli niezależnych, obecnie również dla kilku hoteli w Czechach, w Pradze. Doświadczony Revenue Manager, analityk danych oraz zaawansowany użytkownik Excela. Kocha Poniedziałki bo wie, że każdy tydzień w pracy Revenue Managera przynosi coś nowego.

Przez wiele lat zarządzał polityką cenową w jednej z większych, niezależnych grup hotelowych. Rozwijał i tworzył polityki cenowe dla wielu hoteli miejskich oraz tych z gatunku SPA & Wellness. Doskonale orientuje się w najpopularniejszych PMS, Channel Managerach i narzędziach big data.

Prywatnie tata Olka i biegacz. Za swojego mentora uważa Jacka Walkiewicza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.