Zakopane najchętniej wybieraną miejscowością na wakacyjny pobyt w Polsce

0
1372

Branża turystyczna rządzi się sezonowością, a najwięcej podróży przypada w  okresie wakacyjnym. Jednak na zainteresowanie turystów wpływają różne czynniki, np. lokalizacja miasta czy imprezy odbywające się w okolicy.

Od czerwca do sierpnia bieżącego roku najchętniej wybieraną miejscowością było Zakopane (5,49% wszystkich zapytań turystów). Wśród najpopularniejszych kierunków dominowały znane kurorty nadmorskie oraz górskie.

Od teraz portal Nocowanie.pl udostępnia zakładkę Trendy” w której znajdują się dane dotyczące:
•    terminów o jakie aktualnie pytają turyści,
•    liczby turystów w mieście w poszczególnych miesiącach,
•  oraz porad dla właścicieli obiektów noclegowych (kiedy zwiększyć nakłady na reklamę, aby pozyskać jak najwięcej turystów w wybranym miesiącu).

Według danych z portalu w Zakopanem aktualnie turyści najczęściej pytają o noclegi w terminie Świąt Bożego Narodzenia (od 22 grudnia). Najwięcej zapytań jednak pojawia się na sylwestra i Nowy Rok, więc jeśli marzy się przywitanie 2020 w górach, to ostatni dzwonek, aby zabrać się za organizację wyjazdu.

Również na wykresie przedstawiającym liczbę turystów w Zakopanem w poszczególnych miesiącach widać gwałtowny wzrost na przełomie grudnia i stycznia. Popularne są również ferie zimowe w styczniu i lutym oraz wakacje, szczególnie sierpień.

Listopad jest jednym z miesięcy, gdzie zainteresowanie turystów spada. Korzystając z trzeciej opcji widzimy, że aby mieć obłożenie gości w listopadzie, właściciel obiektu noclegowego powinien rozpocząć promocję już w lipcu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.