Hotele i restauracje muszą wymienić kasy do końca roku

0
927

Pomimo fatalnej sytuacji w branży od 2021 r. roku przedsiębiorcy nie unikną nowych obowiązków podatkowych. Ministerstwo Finansów poinformowało, że od 1 stycznia przedsiębiorcy z branży hotelarskiej i gastronomicznej muszą ewidencjonować sprzedaż za pomocą kas fiskalnych online. Obowiązek ten miał wejść w życie w lipcu, jednak ze względu na trudną sytuację tych branż odroczono ten termin. Teraz Ministerstwo nie planuje kolejnego odroczenia.

Wprowadzenie kasy rejestrującej online wiąże się z formalnościami. Należy kupić urządzenie posiadające potwierdzenie prezesa Głównego Urzędu Miar, zawrzeć umowę z serwisantem posiadającym stosowne uprawnienia, zapewnić stałe i bezpieczne połączenie z internetem, a na koniec dokonać instalacji i fiskalizacji kasy w obecności serwistanta. Zakup nowej kasy to wydatek, który częściowo można pomniejszyć dzięki uldze podatkowej. Przepisy przewidują, że 90 proc. jej wartości netto, ale nie więcej niż 700 zł, można odliczyć od podatku należnego VAT.

Nowelizacja ustawy o VAT pod kątem kas fiskalnych online to temat, który wywołuje wiele obaw i wątpliwości u przedsiębiorców. Wprowadzenie zmian w tym zakresie ma poprawić kondycję finansową państwa oraz wykrywać i ograniczać oszustwa podatkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.