Hotelarstwo spotyka edukację na konferencji IGHP

0
812
Fot.: Materiały prasowe IGHP

W dniach 30-31 maja w hotelu Airport Hotel Okęcie w Warszawie odbyła się II Ogólnopolska Konferencja IGHP dla Nauczycieli Zawodu. Wydarzenie, zorganizowane przez Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego (IGHP), zgromadziło 250 nauczycieli i hotelarzy.

Celem konferencji było podniesienie poziomu obsługi turystów jako główny czynnik dostosowania się do zmian na rynku usług turystycznych oraz zmian oczekiwań turystów. Spotkanie otworzył sekretarz generalny IGHP, Marcin Mączyński.

Pierwszy dzień konferencji obfitował w wystąpienia i dyskusje na tematy związane z praktyczną nauką zawodu i perspektywami dla absolwentów szkół branżowych. Goście specjalni z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji przedstawili projekty wsparcia rozwoju nauczycieli.

Fot.: Materiały prasowe IGHP

Szczególnie interesująca była dyskusja o roli technologii w branży hotelarskiej, podczas której omówiono nowoczesne rozwiązania technologiczne jako wsparcie praktycznej nauki zawodu. Kolejna sesja poświęcona była aktualnej sytuacji na rynku pracy w branży hotelowej, a dzień zakończył wspólny panel nauczycieli i hotelarzy na temat przyszłości kształcenia w hotelarstwie.

Drugiego dnia konferencji uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez trenerów profesjonalnych szkoleń IGHP dla hotelarzy. Zgodnie podkreślano znaczenie praktycznej współpracy z hotelarzami i otwartość branży na kontakt ze szkołami.

Podsumowując wydarzenie, Marcin Mączyński podziękował uczestnikom za ich zaangażowanie i podzielenie się swoimi wizjami. Wydarzenie otrzymało dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach konkursu dotacyjnego Ministerstwa Sportu i Turystyki w 2023 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.