HoReCa chyba musi jeszcze poczekać

0
841

Dopiero co pojawiały się przecieki, że sektor HoReCa będzie otwierany od 4 maja, a już pojawiły się kolejne informacje o tym, że taka opcja nie wchodzi na ten moment w grę. Czy HoReCa będzie musiała jeszcze poczekać na swoją kolej?

O terminie 4 maja wspominał niejednokrotnie Jarosław Gowin, który twierdzi, że jest zwolennikiem uruchomienia gastronomii na świeżym powietrzu oraz hoteli w opcji 50% obłożenia właśnie od tego terminu. Całą gospodarkę chciałby uruchomić w reżimie sanitarnym do 1 czerwca. Zaczynają się pojawiać jednak wątpliwości czy taki plan może się udać.

Serwis money.pl poinformował, że 4 maja jest mało realną datą otwarcia restauracji i hoteli, które zresztą były zapowiadane jako ostatnie w kolejce do odmrożenia. Podobno nadal trwają ustalenia między Kancelarią Premiera a Ministerstwem Zdrowia i to właśnie może wpłynąć na przesunięcie tego terminu. Wypracowane pomiędzy tymi instytucjami pomysły, są przedstawiane na spotkaniach Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Reklama

Dotychczas ustalono, że priorytetem ma być odmrażanie edukacji i nikt nie mówił o tym by otwierać po majówce hotele i gastronomię. Serwis money.pl twierdzi, że osoby związane z rządem informują, że uruchomienie sektora HoReCa od 4 maja nie wchodzi w grę. Poza edukacją w pierwszej kolejności rząd chce zająć stanowisko odnośnie handlu, sklepów w galeriach handlowych czy sklepów budowlanych i meblowych.

Oczywiście wszystkie te informacje to tylko niepotwierdzone medialne doniesienia. Dziś powinniśmy poznać oficjalne stanowisko rządu w tej sprawie, które rozwieje wszelkie wątpliwości. Bez względu na decyzję, przedsiębiorcy liczą na prezentację szczegółowego harmonogramu odmrażania całej gospodarki, o którym mówili przedstawiciele rządu i wręcz deklarowali, że właśnie w tym czasie powinniśmy poznać szczegóły.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.