Hiszpania i Portugalia: restauracje dla zaszczepionych lub z testem

0
1080

Hiszpania i Portugalia z ograniczenia dla osób niezaszczepionych. Nie skorzystają oni z lokali gastronomicznych i wielu innych usług czy atrakcji.

Hiszpania
Lokalne radio poinformowało, że coraz więcej właścicieli restauracji oraz kawiarni wprowadza zasady umożliwiające oddzielenie od siebie gości zaszczepionych z paszportem covidowym oraz tych niezaszczepionych. W wielu miejscach wygląda to tak, że zaszczepione osoby mogą korzystać z restauracji w środku, a pozostałe mają do dyspozycji tylko miejsca w ogródkach.

Pojawiają się także indywidualne pomysły na druk kodów QR na koszulkach, tak aby przyspieszyć weryfikację danej osoby. Organizacje medyczne sugerują wraz z umocnieniem się kolejnej fali, by przestrzegać obostrzeń i ograniczać możliwość korzystania z lokali gastronomicznych osobom niezaszczepionym lub tym, które nie posiadają ważnego negatywnego testu.

Reklama

Portugalia
Środowiska medyczne oraz przedsiębiorcy apelują do rządzących, aby Ci wprowadzili stosowanie selekcji na osoby zaszczepione i niezaszczepione. Informują jednocześnie, że przepisy, które obowiązują obecnie są złe. Przypomnijmy, że dziś obowiązek przedstawiania paszportu covidowego jest jedynie w weekendy, co oczywiście jest nieskuteczne.

Szef portugalskiej Izby Lekarskiej żąda wprowadzenia obowiązku wydzielania przez restauratorów miejsc tylko dla osób w pełni zaszczepionych oraz tych niezaszczepionych. Wskazuje przy tym, że okazywanie testów nie ma sensu i ważne jest tu tylko fakt szczepienia. Dodatkowo powiedział, że należy jak najszybciej zaszczepić wszystkich pracowników gastronomii.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!