Gowin: hotele i gastronomia dostępna dla zaszczepionych

0
590

Minister Jarosław Gowin podczas konferencji prasowej powiedział, że jest zwolennikiem umożliwienia korzystania z usług hoteli czy restauracji przez osoby, które przyjęły już dwie dawki szczepionki.

Sugerował, że takie osoby mogłyby otrzymać coś w rodzaju certyfikatu dla zaszczepionych, które miałaby otwierać im drzwi hoteli czy ulubionych restauracji. Powiedział także, że chciałby otworzenia gospodarki dla osób zaszczepionych, a objęte dziś obostrzeniami usługi np. branży HoReCa byłyby dostępne bez ograniczeń po okazaniu swego rodzaju certyfikatu.

Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii
„Certyfikaty szczepień dla osób, które przyjęły dwie dawki szczepionki lub jedną w przypadku jednodawkowych preparatów. Te osoby powinny mieć możliwość korzystania z usług dziś niedostępnych jak hotelarstwo i gastronomia.”

Reklama

Ocenił, że ten pomysł byłby niewątpliwie ratunkiem dla przedsiębiorców, którzy dziś mają praktycznie zamknięte biznesy.

Innego zdania są eksperci brytyjskiej grupy doradczej Scientific Pandemic Insight Group on Behaviours – czyli naukowej grupy badawczej na temat zachowań w pandemii. Twierdzą, że certyfikaty mogą mieć swoje wady oraz nieść ryzyko i dalszy rozwój epidemii. Dawałyby także złudne poczucie bezpieczeństwa.

„Jedna z perspektyw psychologicznych wskazuje, że certyfikacja może napawać ludzi błędnym poczuciem całkowitego bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno tych, którzy są zaszczepieni, jak i tych, którzy nie są. A to prowadziłoby do zwiększenia ryzyka infekcji lub transmisji wirusa.”

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!