Z mapy Warszawy znika Cud na Wisłą i Pomost 511

0
518
Bez Cudu nad Wisłą, Pomostu 511 czy Hocków Klocków. Na bulwarach wiślanych czeka nas mała rewolucja. W rozstrzygniętym niedawno konkursie pojawiły się nowe pomysły na lokale. To oznacza, że część dobrze znanych miejsc musi przenieść się gdzie indziej, niektóre zupełnie znikną.

Miłośnicy nadrzecznych imprez czekają z utęsknieniem na otwarcie sezonu. W tym roku będzie to wyjątkowo późno, bo dopiero w połowie czerwca. Wszystko przez przeciągający się konkurs na kluby. To nie jedyne zaskoczenie, które czeka warszawiaków.

We wtorek 7 maja miasto rozstrzygnęło konkurs na zagospodarowanie terenów nad Wisłą. Chodziło o kluczowy odcinek pomiędzy Cyplem Czerniakowskim a mostem Poniatowskiego. Tam bawią się setki mieszkańców Warszawy.

Reklama

W tym roku nie będzie tam jednak kultowego Cudu nad Wisłą, Pomostu 511, ani Hocków Klocków. Ich miejsce zajmą nowi, właściciele klubu muzycznego Pogłos oraz nowy lokal należący do grupy ZPR (właściciel Radia Eska czy gazety Super Express).

– Zarządzenie w oparciu o które został przeprowadzony ten konkurs nie przewiduje ścieżki odwoławczej – tłumaczy Mariusz Burkadzki z Zarządu Zieleni. Oznacza to, że werdykt jest ostateczny. Miasto w ciągu 20 dni podpisze umowy ze zwycięskimi operatorami. Później będzie czas na zbudowanie klubów. Powinny się one pojawić w połowie czerwca. Czytamy na stronie naszemiasto.pl

– Podmioty zostały wybrane przez jury w oparciu o rozbudowane kryteria. To nie była tylko cena, ale także proponowany program, doświadczenie czy zagospodarowanie przestrzeni. Był to niezwykle trudny wybór, ponieważ pojawiły się 22 oferty na pięć lokalizacji – tłumaczył portalowi naszemiasto.pl Burkadzki. Dodaje, że miasto od dzierżawców wymaga eko-rozwiązań, dbania o porządek oraz przestrzegania norm hałasu.

Zmienią się nie tylko operatorzy, ale także godziny funkcjonowania. Nad Wisłą głośniejsze imprezy (90 decybeli) będą mogły być organizowane w czwartki do 23, a w piątki i soboty do 3 w nocy. Właściciele mają też ponosić większą odpowiedzialność za nadmierny hałas czy śmieci.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!