Gdzie najchętniej wyjeżdżamy na ferie zimowe?

0
888

Ferie zimowe to drugi popularny po wakacjach okres wyjazdów i wypoczynku Polaków. To prawdziwa gratka dla miłośników narciarstwa i nie tylko. Dwa tygodnie zimowego szaleństwa pozwolą odpocząć od szkoły i pracy. W 2020 roku ferie zimowe odbywają się w Polsce w 4 turach.

O znalezienie wolnego miejsca noclegowego jest coraz trudniej, szczególnie jeśli planujemy wypoczynek w górach. To właśnie miejscowości górskie cieszą się największą popularnością, ze względu na wspaniałe warunki do wypoczynku. Wystarczy wspomnieć chociażby o stokach narciarskich, bajkowych widokach, czy wspaniałym klimacie miejscowości. Zauważalne jest również coraz większe zainteresowanie regionem morza, nad które coraz większa liczba turystów wyjeżdża na kilka dni.

Ferie zimowe to doskonała okazja do zaplanowania wypoczynku nie tylko dla uczniów, ale i osób pracujących. Odrobina zimowego szaleństwa nikomu nie zaszkodzi. Osobom, wybierającym się w góry, warto również przypomnieć, że w tym czasie w Zakopanem odbędzie się Puchar Świata w skokach narciarskich – tak bardzo popularne wydarzenie sportowe w naszym kraju.

Patrząc na statystyki zapytań turystów na czas ferii zimowych, można stwierdzić śmiało, że nie ma żadnego zaskoczenia. W pierwszej 20 są same miejscowości górskie, dosłownie z każdego regionu. Największym zainteresowaniem i największą liczbą zapytań, nawet o 50, czy 100% większą niż pozostałe miejscowości w rankingu, cieszą się: Zakopane, Białka Tatrzańska, Szczyrk, Karpacz oraz Szklarska Poręba. Topowe regiony w związku z tym to Tatry, Beskid Śląski oraz Karkonosze.

Top 5 miejscowości w okresie styczeń – luty 2019 w oparciu o procentowy udział zapytań o nocleg w portalu Nocowanie.pl

1. Zakopane – 34,3 %
2. Białka Tatrzańska – 20,3 %
3. Szczyrk – 16,8 %
4. Karpacz – 14,9 %
5. Szklarska Poręba – 13,7 %

Góry od wielu lat plasują się w ścisłej czołówce rankingów, jeśli chodzi o wypoczynek podczas ferii zimowych. Jeśli śnieg to góry, a jeśli góry zimą to narty. Tak się składa, że właśnie tu jest największa liczba stoków narciarskich, idealnie przygotowanych i dostosowanych do stopnia umiejętności narciarzy. Z powodzeniem można się tu nauczyć podstaw narciarstwa, jak i cieszyć się pełnią szaleństwa na ulubionych stokach.

O tym, jak popularne są wyciągi narciarskie w Polsce, doskonale świadczy fakt, że można tu spotkać coraz większe grupy osób z sąsiadujących z nami państw, takich jak Czechy, Słowacja, Ukraina a nawet Niemcy.

Aktualne warunki na stokach narciarskich: Wyciągi narciarskie w Polsce

Inne powody, dla których te miejsca cieszą się tak dużym zainteresowaniem, to przede wszystkim wspaniały klimat, bajkowa sceneria, domek z kominkiem, wspaniałe atrakcje. Można by wymieniać jeszcze więcej powodów, jednak skupmy się na tym co najważniejsze. Góry zimą mają swój klimat. Kto z nas nie marzył o pobycie w domku z kominkiem, tak jak w znanych filmach, czy teledyskach. Każda miejscowość tętni w tym czasie życiem, a wszystko to dzięki turystom tak chętnie wyjeżdżającym na ferie zimowe.

O znalezienie wymarzonego miejsca noclegowego jest już niezwykle trudno. Patrząc na statystyki, plany związane z feriami, chodzą nam po głowie już po zakończeniu wakacji. Duża część osób przegląda wówczas oferty noclegów właśnie na okres zimowy. Znaleźć wymarzone miejsce jest wtedy najłatwiej. Z każdym kolejnym miesiącem to zainteresowanie rośnie, a w samym szczycie, tak jak obecnie jest już niezwykle trudno. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od tego, jakiej kategorii noclegu poszukujemy i jakiego standardu oczekujemy. Największa średnia ilość zapytań to miesiące: listopad i grudzień.

Zdecydowana większość turystów stawia na kwatery i pokoje (blisko 50% wszystkich zapytań o nocleg w okresie ferii zimowych dotyczyło właśnie tej kategorii obiektów noclegowych). Na pozostałych miejscach, w kręgu zainteresowań turystów, znajdują się apartamenty, domki oraz pensjonaty.

Autor: Karol Wiak

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.