Gastronomia w formie bufetów – interpretacja ministerstwa

0
1582

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego otrzymała interpretacje Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii w sprawie funkcjonowania gastronomii w formie bufetów.

To bardzo ważna informacja szczególnie dla gastronomii hotelowej ale także dla wszelkich imprez okolicznościowych. Bufety ułatwiają całą logistykę związaną z wydawaniem posiłków większym grupom.

Według ministerstwa bufety mogą działać w ogródkach restauracyjnych już od 15 maja, ale pod warunkiem, że będzie zapewniona osoba do ich obsługi. Dedykowany personel musi mieć zakryty nos i usta. W tym samym piśmie poinformowano, że od 28 maja bufety będą mogły funkcjonować także wewnątrz lokali gastronomicznych na takich samych zasadach. Dodatkowo goście są zobowiązani do zakrywania ust i nosa podczas wyboru dań przy bufetach, aż do czasu zajęcia miejsca przy stoliku.

Reklama

Treść interpretacji ministerstwa:
„W odpowiedzi na zapytanie odnośnie podawania posiłków gościom korzystających z usług hotelarskich, informuję, że od 15 maja 2021 r. jest możliwość serwowania dań w ogródku gastronomicznym bądź tak jak to było dotychczas do pokoju hotelowego. Natomiast od dnia 28 maja br. będzie możliwość podawania posiłków także w lokalu lub wydzielonej strefie gastronomicznej pod warunkiem:
– zakrywania ust i nosa przez gości, do czasu zajęcia miejsca, w których będą spożywane posiłki lub napoje,
– zakrywania ust i nosa przez obsługę,
– udostępniania co drugiego stolika klientom i odległość między stolikami będzie wynosiła co najmniej 1,5 m (chyba, że między stolikami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).

Nadmieniam, że przestrzenie samoobsługowe są możliwe do organizacji pod warunkiem wyznaczenia osoby do obsługi tych miejsc a klienci w trakcie wyboru dań maja zakryte usta i nos do czasu zajęcia miejsca przy stoliku.”

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!