Czy hotelarze powinni korzystać z usług pralni?

0
2768
Dotyczy to każdego hotelu, niezależnie od rozmiaru, standardów i innych czynników – każdy hotel regularnie generuje górę prania. Pościel i ręczniki to coś, co w hotelach prane jest niezwykle często. Skala tej aktywności sprawia, że nasuwa się pytanie, co jest bardziej opłacalne: pranie rzeczy na miejscu czy skorzystanie z zewnętrznego usługodawcy? Czy hotelarze powinni korzystać z usług pralni? Przeanalizujmy możliwe opcje.

Pralnia w hotelu

Pralnia na miejscu wiąże się oczywiście ze sporą inwestycją. Nie chodzi tylko o kupno pralek, ale również suszarek, detergentów, stołów do prasowania, żelazek, wózków do przewożenia prania, czy koszy. Do tego trzeba doliczyć wydatki na wodę, ewentualny serwis oraz koszt zatrudnienia pracowników. Zadbać trzeba więc o wiele kwestii. Rozwiązanie polegające na założeniu własnej pralni na miejscu posiada jednak liczne pozytywy.

Po pierwsze, mamy pewność, że usługa wykonana jest dokładnie tak, jak tego oczekujemy – wystarczy przeszkolić właściwie personel. We własnej pralni nie ma miejsca na wątpliwości dotyczące tego, czy pranie jest robione w odpowiedniej temperaturze i przy użyciu właściwych środków chemicznych. To z kolei pozwala pościeli i ręcznikom wyglądać atrakcyjnie i utrzymać się w dobrym stanie przez dłuższy czas.

Jeśli kierujemy dużą placówką, dzięki pralni na miejscu łatwiej będzie zachować płynność całego procesu, co sprawi, że nie będzie potrzeby posiadania obfitego zapasu ręczników i pościeli.
Korzystanie z usług pralni

To dobre rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorstw. Inwestycja w pralnię to spory wydatek i na starcie biznes zwyczajnie może nie mieć wystarczającego budżetu, aby inwestować w sprzęt i dodatkowych pracowników. Małe przedsiębiorstwa generują mniej prania, toteż koszty związane z wysyłką rzeczy do pralni nie będą tak dotkliwe, jak w przypadku ton prania generowanych przez ogromny hotel. Tutaj zaznacza się kolejna cecha korzystania z usług pralni – dla większych przedsiębiorstw może to być zwyczajnie nieopłacalne.

Czy hotelarze powinni zatem korzystać z usług pralni? Trudno o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie, bowiem każda sytuacja jest inna. Wiele zależy od tego, jaką przestrzenią dysponujemy, jaki mamy budżet, jak duży zapas ręczników i pościeli oraz ilu klientów nas odwiedza. Na pewno zanim zdecydujemy się na inwestycję w postaci stworzenia własnej pralni na miejscu, powinniśmy dokładnie przeanalizować możliwości budżetowe i stworzyć rzetelny biznesplan takiego przedsięwzięcia.

Tekst powstał przy współpracy z Polską Grupą Tekstylną, producentem profesjonalnych tekstyliów hotelowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.