Francuskie linie lotnicze uruchomiły nowe połączenie z Wrocławiem

0
348
W minioną sobotę port lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika odprawił pierwszy samolot rejsowy linii Air France obsługujący nowe połączenie pomiędzy Paryżem a stolicą Dolnego Śląska.

Loty z Paryża do Wrocławia będą realizowane codziennie i potrwają ok. 2 godzin. Na pokład kursującego na tej trasie odrzutowca Embraer E170 może wsiąść do 70 pasażerów, a połączenie obsłuży regionalna linia lotnicza HOP! będąca oddziałem Air France.

„Dla wrocławskiego lotniska to najważniejszy nowy kierunek w tym roku. Pasażerowie zyskują bezpośrednie połączenie na główne lotnisko w Paryżu i jeden z największych portów na świecie. Dzięki temu planowanie podróży z Wrocławia nie tylko do Francji, ale też na trasach transkontynentalnych, staje się jeszcze wygodniejsze. Sukcesywny rozwój oferty połączeń sieciowych ma duży udział w tym, że Wrocław zajmuje coraz mocniejszą pozycję na lotniczej mapie Europy” – skomentował Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Reklama

Air France debiutuje na wrocławskim lotnisku, wzbogacając tym samym ofertę połączeń ze stolicy Dolnego Śląska do największych portów przesiadkowych na Starym Kontynencie: Zurychu (SWISS), Frankfurtu nad Menem, Monachium (oba Lufthansa), Kopenhagi (SAS), Warszawy (PLL LOT), Düsseldorfu (Eurowings), czy Tel Awiwu (PLL LOT).

„Trwa ekspansja Grupy Air France KLM w Polsce. Po sukcesie nowych połączeń KLM z Krakowa i Gdańska uruchomionych w ciągu ostatnich trzech lat, widzimy jak duże jest zainteresowanie Polską ze strony zagranicznych turystów. Dlatego dziś otwieramy nową trasę z Wrocławia do Paryża, z uwagi na olbrzymi potencjał turystyczny i ekonomiczny regionu Dolnego Śląska. Dzięki nowemu bezpośredniemu połączeniu wrocławianie będą mogli w każdej chwili odwiedzić Paryż lub przez Paryż lecieć w odlegle rejony świata, korzystając z bogatej siatki połączeń Air France. Liczymy, że z nowego, codziennego rejsu ucieszą się zarówno turyści, którym oferta Air France otwiera wiele nowych możliwości, jak i pasażerowie biznesowi, którzy teraz mogą planować krótkie, wygodne podróże do Francji i do innych miast w Europie Zachodniej” – mówił Frantisek Siling, Dyrektor Generalny sprzedaży Air France KLM w Polsce.

Compagnie nationale Air France to francuskie linie lotnicze wchodzące w skład holdingu Air France-KLM. Macierzystym portem tego przewoźnika jest lotnisko w Roissy pod Paryżem (im. Charlesa de Gaulle’a). Flota Air France składa się obecnie z około 250 samolotów, a siatka połączeń obejmuje już wszystkie kontynenty.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.