Francuskie linie lotnicze uruchomiły nowe połączenie z Wrocławiem

0
1513
W minioną sobotę port lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika odprawił pierwszy samolot rejsowy linii Air France obsługujący nowe połączenie pomiędzy Paryżem a stolicą Dolnego Śląska.

Loty z Paryża do Wrocławia będą realizowane codziennie i potrwają ok. 2 godzin. Na pokład kursującego na tej trasie odrzutowca Embraer E170 może wsiąść do 70 pasażerów, a połączenie obsłuży regionalna linia lotnicza HOP! będąca oddziałem Air France.

„Dla wrocławskiego lotniska to najważniejszy nowy kierunek w tym roku. Pasażerowie zyskują bezpośrednie połączenie na główne lotnisko w Paryżu i jeden z największych portów na świecie. Dzięki temu planowanie podróży z Wrocławia nie tylko do Francji, ale też na trasach transkontynentalnych, staje się jeszcze wygodniejsze. Sukcesywny rozwój oferty połączeń sieciowych ma duży udział w tym, że Wrocław zajmuje coraz mocniejszą pozycję na lotniczej mapie Europy” – skomentował Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Air France debiutuje na wrocławskim lotnisku, wzbogacając tym samym ofertę połączeń ze stolicy Dolnego Śląska do największych portów przesiadkowych na Starym Kontynencie: Zurychu (SWISS), Frankfurtu nad Menem, Monachium (oba Lufthansa), Kopenhagi (SAS), Warszawy (PLL LOT), Düsseldorfu (Eurowings), czy Tel Awiwu (PLL LOT).

„Trwa ekspansja Grupy Air France KLM w Polsce. Po sukcesie nowych połączeń KLM z Krakowa i Gdańska uruchomionych w ciągu ostatnich trzech lat, widzimy jak duże jest zainteresowanie Polską ze strony zagranicznych turystów. Dlatego dziś otwieramy nową trasę z Wrocławia do Paryża, z uwagi na olbrzymi potencjał turystyczny i ekonomiczny regionu Dolnego Śląska. Dzięki nowemu bezpośredniemu połączeniu wrocławianie będą mogli w każdej chwili odwiedzić Paryż lub przez Paryż lecieć w odlegle rejony świata, korzystając z bogatej siatki połączeń Air France. Liczymy, że z nowego, codziennego rejsu ucieszą się zarówno turyści, którym oferta Air France otwiera wiele nowych możliwości, jak i pasażerowie biznesowi, którzy teraz mogą planować krótkie, wygodne podróże do Francji i do innych miast w Europie Zachodniej” – mówił Frantisek Siling, Dyrektor Generalny sprzedaży Air France KLM w Polsce.

Compagnie nationale Air France to francuskie linie lotnicze wchodzące w skład holdingu Air France-KLM. Macierzystym portem tego przewoźnika jest lotnisko w Roissy pod Paryżem (im. Charlesa de Gaulle’a). Flota Air France składa się obecnie z około 250 samolotów, a siatka połączeń obejmuje już wszystkie kontynenty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.