Mistrzostwa Polski Sommelierów 2018 już za nami!

0
1327
W niedzielę poznaliśmy triumfatora tegorocznych Mistrzostw Polski Sommelierów. XVIII edycja konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich odbyła się w gościnnych progach hotelu Regent Warsaw.

O zaszczytny tytuł Mistrza rywalizowało tym razem 22 specjalistów w dziedzinie wina z całego kraju. Do finału zakwalifikowali się ostatecznie Maciej Sokołowski (MS-Sommelier), Łukasz Głowacki (Muga) oraz Kamil Wojtasiak (Butchery &Wine).

Na zdjęciu z lewej Maciej Sokołowski; źródło: Stowarzyszenie Sommelierów Polskich

Trójkę pretendentów w decydującej rozgrywce czekały kilkugodzinne degustacje w ciemno, serwis oraz dobór win do menu. Najlepszy w tej materii okazał się Kamil Wojtasiak, drugie miejsce przypadło w udziale Maciejowi Sokołowskiemu, a na najniższym stopniu podium uplasował się Łukasz Głowacki.

Dla uczestników konkurs był znakomitą sposobnością, aby sprawdzić i rozwinąć swoje kompetencje, a przy tym zobaczyć w akcji kolegów po fachu, zaś publiczność, wśród której znaleźli się przedstawiciele partnerów konkursu, restauratorzy, dziennikarze i zaproszeni goście, otrzymała dodatkowo możliwość skosztowania kalifornijskich win.

Kolejna edycja Mistrzostw Polski Sommelierów odbędzie się za rok. Już teraz zapraszamy jednak do śledzenia aktualności na oficjalnej stronie internetowej organizatora konkursu i spróbowania swoich sił w eliminacjach!

http://www.sommelierzy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.