#ExceloveWtorki – Wartość rezerwacji w różnej walucie

0
951

Stworzenie raportu rezerwacji dokonywanych w różnych walutach może być nie lada wyzwaniem, jednak Tomasz Kałuża podpowiada jak poradzić sobie z tym problemem. Zapraszamy na kolejny odcinek #ExceloveWtorki

W przypadku większości kanałów dystrybucji oraz utworzonych dla nich planów cenowych rezerwacje otrzymujemy w lokalnej walucie. Są jednak partnerzy z którymi rozliczamy się np. w EUR i w takiej walucie posiadamy utworzone plany cenowe zmapowane do naszego channel managera. W takim przypadku naliczając raport z zestawieniem rezerwacji nie możemy ich zwyczajnie zsumować. Nasz wynik będzie błędny jeśli rezerwacje w obcej walucie nie zostaną wcześniej sprowadzone to jednakowej waluty której chcemy używać w naszych obliczeniach. W tym odcinku, na przykładzie raportu z popularnego Channel Managera Yield Planet pokazuję jak szybko rozwiązać ten problem.

Warto dodać że na stronie www.revenuedlahoteli.pl ruszyła możliwość zapisu na pełnowymiarowe szkolenia prowadzone w formie online. Po udaniu się do odpowiedniej zakładki można pozostawić swój adres mailowy i dzięki temu odebrać zniżkę do 20% na wybrane szkolenia:

Revenue Management w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-revenue

Excel w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-excel

O autorze:

Autorem tekstu jest Tomasz Kałuża prowadzący firmę Revenuedlahoteli.pl świadczącej usługi szkoleniowe oraz outsourcing Revenue Managmentu dla hoteli niezależnych, obecnie również dla kilku hoteli w Czechach, w Pradze. Doświadczony Revenue Manager, analityk danych oraz zaawansowany użytkownik Excela. Kocha Poniedziałki bo wie, że każdy tydzień w pracy Revenue Managera przynosi coś nowego.

Przez wiele lat zarządzał polityką cenową w jednej z większych, niezależnych grup hotelowych. Rozwijał i tworzył polityki cenowe dla wielu hoteli miejskich oraz tych z gatunku SPA & Wellness. Doskonale orientuje się w najpopularniejszych PMS, Channel Managerach i narzędziach big data.

Prywatnie tata Olka i biegacz. Za swojego mentora uważa Jacka Walkiewicza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.