#ExceloveWtorki – Wartość rezerwacji w różnej walucie

0
389

Stworzenie raportu rezerwacji dokonywanych w różnych walutach może być nie lada wyzwaniem, jednak Tomasz Kałuża podpowiada jak poradzić sobie z tym problemem. Zapraszamy na kolejny odcinek #ExceloveWtorki

W przypadku większości kanałów dystrybucji oraz utworzonych dla nich planów cenowych rezerwacje otrzymujemy w lokalnej walucie. Są jednak partnerzy z którymi rozliczamy się np. w EUR i w takiej walucie posiadamy utworzone plany cenowe zmapowane do naszego channel managera. W takim przypadku naliczając raport z zestawieniem rezerwacji nie możemy ich zwyczajnie zsumować. Nasz wynik będzie błędny jeśli rezerwacje w obcej walucie nie zostaną wcześniej sprowadzone to jednakowej waluty której chcemy używać w naszych obliczeniach. W tym odcinku, na przykładzie raportu z popularnego Channel Managera Yield Planet pokazuję jak szybko rozwiązać ten problem.

Reklama

Warto dodać że na stronie www.revenuedlahoteli.pl ruszyła możliwość zapisu na pełnowymiarowe szkolenia prowadzone w formie online. Po udaniu się do odpowiedniej zakładki można pozostawić swój adres mailowy i dzięki temu odebrać zniżkę do 20% na wybrane szkolenia:

Revenue Management w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-revenue

Excel w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-excel

O autorze:

Autorem tekstu jest Tomasz Kałuża prowadzący firmę Revenuedlahoteli.pl świadczącej usługi szkoleniowe oraz outsourcing Revenue Managmentu dla hoteli niezależnych, obecnie również dla kilku hoteli w Czechach, w Pradze. Doświadczony Revenue Manager, analityk danych oraz zaawansowany użytkownik Excela. Kocha Poniedziałki bo wie, że każdy tydzień w pracy Revenue Managera przynosi coś nowego.

Przez wiele lat zarządzał polityką cenową w jednej z większych, niezależnych grup hotelowych. Rozwijał i tworzył polityki cenowe dla wielu hoteli miejskich oraz tych z gatunku SPA & Wellness. Doskonale orientuje się w najpopularniejszych PMS, Channel Managerach i narzędziach big data.

Prywatnie tata Olka i biegacz. Za swojego mentora uważa Jacka Walkiewicza.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.