Forbes Travel Guide 2019 – londyńskie i paryskie obiekty nadal w czołówce

0
1069
Forbes Travel Guide po raz 61. ogłosił swoją prestiżową listę topowych luksusowych hoteli na świecie. Najwyższym, pięciogwiazdkowym odznaczeniem uhonorowanych zostało 210 hoteli i resortów, spośród których 21 otrzymało nagrodę po raz pierwszy, a pozostałe utrzymały swoją najwyższą pozycję.

System ratingowy ForbesTravelGuide.com został stworzony w 1958 roku. Jest to jedyny niezależny, działający globalnie system nagradzający najlepsze hotele, restauracje i spa. Poza kategorią Five Star, obiekty mogą zostać wyróżnione kategorią Four Star i Recommended. Obecnie wyróżnionych miejsc jest blisko 1700 w 60 krajach.

Aby stworzyć listę, tajemniczy inspektorzy Forbes Travel Guide (Boże, jak ja bym chciał być jednym z tych inspektorów!) spędzili w hotelach i resortach minimum dwie noce. Inspektorzy oceniają na podstawie aż 900 standardów, z których 75% odnosi się do jakości obsługi (ludzi), a 25% do jakości wyposażenia i udogodnień. Bo to obsługa czyni usługę hotelową prawdziwie luksusową.

Pełna lista wyróżnionych obiektów we wszystkich kategoriach dostępna jest TUTAJ. Poniżej przedstawiam natomiast nagrodzone hotele i resorty, w których miałem okazję nocować.

Five Star
Ritz Paris

Rosewood Hotel de Crillon Paris

Four Seasons George V Paris

Four Seasons Grand Hotel Du Cap Ferrat

The Savoy London

Four Seasons London Park Lane

St.Regis New York

Four Seasons Gresham Palace Budapest

 

Four Star
Four Seasons Prague

The Plaza New York

Trump International Hotel & Tower Chicago

The Cotton House Hotel Barcelona

Hotel Adlon Kempinski Berlin

The Ritz-Carlton Budapest

Four Seasons Buenos Aires

Hotel ICON Hong Kong

Marina Bay Sands Singapore

 

Recommended
Viceroy Sugar Beach St.Lucia

Pulitzer Amsterdam

Conrad Bali

Le Negresco Nicea

The Beekman New York

InterContinental New York Barclay

InterContinental New York Times Square

Autorem tekstu jest Karol Weber, twórca bloga ENJOY YOUR STAY, poświęconego dwóm jego pasjom – hotelarstwu i podróżom. To miejsce, w którym można znaleźć recenzje i rekomendacje hoteli, branżowe ciekawostki, wywiady ze znanymi osobami i hotelarzami, a także relacje z podróży.

Weber związany jest z branżą hotelową od 15 lat. W tym czasie zdobywał wiedzę i doświadczenie na różnych stanowiskach, w międzynarodowych sieciach hotelowych, w Polsce i za granicą. Obecnie świadczy usługi w zakresie doradztwa, szkoleń i kontroli jakości. Pomaga we wprowadzaniu standardów obsługi, szkoli pracowników z ich zastosowania i kontroluje ich efektywność. Swoją wiedzą, doświadczeniem, zaangażowaniem, nastawieniem na wyniki, pasją i energią chce dzielić się z innymi, którym również zależy na profesjonalizacji polskiego hotelarstwa. Więcej o doświadczeniu i zawodowej działalności autora tekstu możecie Państwo dowiedzieć się tutaj: Inspektor Hotelowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.