#ExceloweWtorki: Formatowanie warunkowe + rozwijana lista

0
293

Tomasz Kałuża zaprasza na kolejny odcinek serii #ExceloveWtorki. Dzisiejsze nagranie to rozwinięcie do niestandardowego formatowania warunkowego którego nauczyliśmy się w odcinku 9. O ile wcześniej wyróżnialiśmy tylko weekendy w podanym zbiorze dat, o tyle teraz w oparciu o rozwijaną listę możemy dynamicznie wyróżnić dowolny dzień tygodnia.

Dokładamy zatem dodatkową funkcjonalność dzięki której nasze formatowanie staje się dynamiczne i reaguje w zależności od określonych danych wejściowych. Inaczej mówiąc rozwijana lista daje możliwość dokonywania zmian w podanej formule bez konieczności ponownego wchodzenia w opcje formatowania warunkowego.

Warto dodać że na stronie www.revenuedlahoteli.pl ruszyła możliwość zapisu na pełnowymiarowe szkolenia prowadzone w formie online. Po udaniu się do odpowiedniej zakładki można pozostawić swój adres mailowy i dzięki temu odebrać zniżkę do 20% na wybrane szkolenia:

Revenue Management w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-revenue

Excel w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-excel

O autorze:

Autorem tekstu jest Tomasz Kałuża prowadzący firmę Revenuedlahoteli.pl świadczącej usługi szkoleniowe oraz outsourcing Revenue Managmentu dla hoteli niezależnych, obecnie również dla kilku hoteli w Czechach, w Pradze. Doświadczony Revenue Manager, analityk danych oraz zaawansowany użytkownik Excela. Kocha Poniedziałki bo wie, że każdy tydzień w pracy Revenue Managera przynosi coś nowego.

Przez wiele lat zarządzał polityką cenową w jednej z większych, niezależnych grup hotelowych. Rozwijał i tworzył polityki cenowe dla wielu hoteli miejskich oraz tych z gatunku SPA & Wellness. Doskonale orientuje się w najpopularniejszych PMS, Channel Managerach i narzędziach big data.

Prywatnie tata Olka i biegacz. Za swojego mentora uważa Jacka Walkiewicza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.