#ExceloveWtorki – sumy częściowe, czyli bardziej skomplikowane raportowanie

0
289

Tomasz Kałuża tym razem opowiada o bardziej skomplikowanych funkcjach Excela przydatnych na co dzień w pracy hotelarza i nie tylko. Sumy częściowe to funkcjonalność Excela która często bywa niedoceniana. Jest swojego rodzaju alternatywą dla bardziej skomplikowanych tabel przestawnych i daje możliwości prezentowania danych w nieco innym wymiarze. Jedna z głównych zalet tej funkcji to również automatyczne grupowanie.

W dzisiejszym odcinku posługuję się realnym zestawieniem rezerwacji i na nim wykonuje obliczenia. Należy obejrzeć odcinek dokładnie bowiem przy powtórnym użyciu sumowania do tego samego zbioru danych nie możemy zapomnieć o wyłączeniu domyślnych ustawień Excela.

Reklama

Warto dodać że na stronie www.revenuedlahoteli.pl ruszyła możliwość zapisu na pełnowymiarowe szkolenia prowadzone w formie online. Po udaniu się do odpowiedniej zakładki można pozostawić swój adres mailowy i dzięki temu odebrać zniżkę do 20% na wybrane szkolenia:

Revenue Management w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-revenue

Excel w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-excel

O autorze:

Autorem tekstu jest Tomasz Kałuża prowadzący firmę Revenuedlahoteli.pl świadczącej usługi szkoleniowe oraz outsourcing Revenue Managmentu dla hoteli niezależnych, obecnie również dla kilku hoteli w Czechach, w Pradze. Doświadczony Revenue Manager, analityk danych oraz zaawansowany użytkownik Excela. Kocha Poniedziałki bo wie, że każdy tydzień w pracy Revenue Managera przynosi coś nowego.

Przez wiele lat zarządzał polityką cenową w jednej z większych, niezależnych grup hotelowych. Rozwijał i tworzył polityki cenowe dla wielu hoteli miejskich oraz tych z gatunku SPA & Wellness. Doskonale orientuje się w najpopularniejszych PMS, Channel Managerach i narzędziach big data.

Prywatnie tata Olka i biegacz. Za swojego mentora uważa Jacka Walkiewicza.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.