#ExceloveWtorki – sumy częściowe, czyli bardziej skomplikowane raportowanie

0
860

Tomasz Kałuża tym razem opowiada o bardziej skomplikowanych funkcjach Excela przydatnych na co dzień w pracy hotelarza i nie tylko. Sumy częściowe to funkcjonalność Excela która często bywa niedoceniana. Jest swojego rodzaju alternatywą dla bardziej skomplikowanych tabel przestawnych i daje możliwości prezentowania danych w nieco innym wymiarze. Jedna z głównych zalet tej funkcji to również automatyczne grupowanie.

W dzisiejszym odcinku posługuję się realnym zestawieniem rezerwacji i na nim wykonuje obliczenia. Należy obejrzeć odcinek dokładnie bowiem przy powtórnym użyciu sumowania do tego samego zbioru danych nie możemy zapomnieć o wyłączeniu domyślnych ustawień Excela.

Warto dodać że na stronie www.revenuedlahoteli.pl ruszyła możliwość zapisu na pełnowymiarowe szkolenia prowadzone w formie online. Po udaniu się do odpowiedniej zakładki można pozostawić swój adres mailowy i dzięki temu odebrać zniżkę do 20% na wybrane szkolenia:

Revenue Management w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-revenue

Excel w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-excel

O autorze:

Autorem tekstu jest Tomasz Kałuża prowadzący firmę Revenuedlahoteli.pl świadczącej usługi szkoleniowe oraz outsourcing Revenue Managmentu dla hoteli niezależnych, obecnie również dla kilku hoteli w Czechach, w Pradze. Doświadczony Revenue Manager, analityk danych oraz zaawansowany użytkownik Excela. Kocha Poniedziałki bo wie, że każdy tydzień w pracy Revenue Managera przynosi coś nowego.

Przez wiele lat zarządzał polityką cenową w jednej z większych, niezależnych grup hotelowych. Rozwijał i tworzył polityki cenowe dla wielu hoteli miejskich oraz tych z gatunku SPA & Wellness. Doskonale orientuje się w najpopularniejszych PMS, Channel Managerach i narzędziach big data.

Prywatnie tata Olka i biegacz. Za swojego mentora uważa Jacka Walkiewicza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.