EuroGastro komentuje oświadczenie Winterhalter’a

0
1273

Tydzień temu informowaliśmy, że wieloletni sponsor targów EuroGastro, firma Winterhalter, wystosowała oświadczenie o tym, że nie weźmie udziału w tegorocznej imprezie. Poprosiliśmy organizatora tej imprezy, Ptak Warsaw Expo, o komentarz.

„Do wystawców tragów EuroGastro 2022 i branży HoReCa

W odniesieniu do oświadczenia firmy Winterhalter Gastronom Polska ze smutkiem przyjmujemy informację o rezygnacji Winterhalter z tegorocznej imprezy.

Jesteśmy pełni szacunku i doceniamy wkład jaki firma Winterhalter wniosła jako wieloletni Sponsor Główny Imprezy. Jako nowy organizator targów EuroGastro bardzo za dotychczasowe działania dziękujemy.

Okoliczności w jakich przyszło nam organizować imprezy targowe w ostatnich miesiącach, w szczególności pandemia koronawirusa i zagrożenia nią wywołane, stawiają przed nami wiele trudnych wyzwań oraz charakteryzują się stosowaniem takich rozwiązań organizacyjnych, które niejednokrotnie mogą wywoływać wśród niektórych wystawców wrażenie braku dostatecznej opieki czy spóźnionych informacji.

Jesienią 2021 PWE zorganizowało z dużym sukcesem 17 międzynarodowych imprez, przy których działania organizacyjne rozpoczęliśmy niejednokrotnie dopiero 2 miesiące przez rozpoczęciem imprezy. Do końca nie byliśmy pewni czy sytuacja pandemiczna nie zastopuje poszczególnych projektów. Udało się, choć w okresie przedtargowym również wielu wystawców zgłaszało zastrzeżenia do krótkiego czasu powzięcia decyzji o organizacji imprezy, a co za tym idzie ograniczonemu czasowi, który mogliśmy poświęcić poszczególnym wystawcom.

Dzisiaj możemy szczycić się, że byliśmy jedynym ośrodkiem w Europie, który przeprowadził w roku 2021 tyle imprez targowych, a od wystawców i odwiedzających, którzy wątpili w sukces, zbieramy teraz pochwały i gratulacje, bo dostarczyliśmy im tysiące odwiedzających i kupców, którzy dokonali zamówień.

Sezon wiosenny 2022 jest dokładnie tak samo nieprzewidywalny jak poprzedni jesienny. Niemniej jednak jesteśmy zdeterminowani, aby zorganizować targi, wśród których EuroGastro stanowią najważniejsze wydarzenie sezonu. Wiemy jak bardzo poszkodowana została branża HoReCa podczas trwania pandemii. Wiele firm z tej branży odbudowuje swoją działalność, wiele walczy w dalszym ciągu o przetrwanie.

Postanowiliśmy pomóc branży biorąc całe ryzyko na siebie. Płatności za targi wystawcy realizować będą dopiero 14 dni przed targami. Wielu wystawcom pomagamy w uzyskaniu do 90% wartości zabudowy stoiska. To nasza konkretna pomoc dla tych najbardziej poszkodowanych przez pandemię koronawirusa.

Staramy się traktować równo wszystkich wystawców i partnerów dużych, średnich i małych. Konsultujemy z branżą kluczowe decyzje dotyczące imprezy.

Już teraz jesteśmy pewni, że na targi przyjedzie rekordowa ilość odwiedzających. Na chwilę obecną mamy ponad 13 tys. zarejestrowanych odwiedzających z Polski i zagranicy. Uczestnictwo potwierdziło nam 150 wystawców. Wciąż napływają nowe zgłoszenia.

Na koniec chciałbym podziękować Państwu za wiele słów wsparcia, które kierujecie do nas jako nowego organizatora. Tylko wspólne działania pozwolą nam na jak najlepsze przygotowanie imprezy, a także godne świętowanie z Państwem 25. rocznicy powstania targów EuroGastro.

Mam nadzieję na dalszą współpracę zarówno z firmą Winterhalter jak i wieloma innymi firmami z branży, którym składam wyrazy szacunku.

Do zobaczenia w Ptak Warsaw Expo.

Tomasz Szypuła
Prezes Zarządu Ptak Warsaw Expo”

Oświadczenie Ptak Warsaw Expo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.