Anna Kołtan przejmuje obowiązki Sekretarza Generalnego IGHP

0
527
Fot.: Facebook/IGHP

25 czerwca 2024 roku Rada Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP) zaakceptowała rezygnację Marcina Mączyńskiego ze wszystkich pełnionych w organizacji funkcji. Zarząd powierzył pełnienie obowiązków sekretarza generalnego IGHP Annie Kołtan, dyrektorce biura Izby. Ta decyzja oznacza znaczące zmiany w strukturze organizacyjnej IGHP.

Anna Kołtan, związana z Izbą od ponad sześciu lat, pełniła do tej pory funkcję dyrektorki biura. Jej doświadczenie obejmuje różnorodne zadania, od organizacji szkoleń i wydarzeń, przez pozyskiwanie nowych członków, aż po zarządzanie operacyjne. Wcześniej, przez niemal dwie dekady, pracowała w Ministerstwie Sportu i Turystyki, gdzie zdobyła szerokie kompetencje w zakresie współpracy z przedsiębiorcami turystycznymi oraz organizacji międzynarodowych wydarzeń.

Jest mi niezwykle miło, że zarząd docenił moją dotychczasową pracę i powierzył mi pełnienie nowych obowiązków do czasu podjęcia ostatecznych decyzji organizacyjnych i personalnych. Przed całym zespołem teraz kolejne wyzwania, m.in. organizacja zgromadzenia ogólnego HOTREC w Warszawie czy Forum Hotelarzy IGHP. Jesteśmy gotowi i pełni entuzjazmu. – powiedziała Anna Kołtan, podkreślając swoje zaangażowanie i gotowość do podjęcia nowych wyzwań.

Rafał Krzycki, wydawca portalu Horeca Business Club, skomentował: Anna Kołtan wnosi do branży nową jakość i powiew świeżości dzięki otwartości, empatii, poczuciu humoru, ale przede wszystkim dzięki profesjonalizmowi, olbrzymiej wiedzy i umiejętnościom organizacyjnym. Jest także osobą, która stara się być z dala tworzenia sztucznej dyplomacji, co sprawia, że zaskarbia sobie serca hotelarzy. To dowód, że Ania jest idealną osobą na stanowisko sekretarza izby.

W serwisie LinkedIn znaleźliśmy kilka opinii na temat Anny Kołtan.

Maciek Straus z Hotelu Arłamów: Ania to fascynująca osoba w świecie biznesu hotelarskiego, która łączy w sobie rzadką cechę: empatię i skuteczność. Jej działania są skierowane zarówno na rozwiązanie problemów, jak i zrozumienie potrzeb innych osób.

Agnieszka Maszner-Paprocka, dyrektor regionalna IGHP w województwie zachodniopomorskim: Anna jest idealna w organizowaniu i doprowadzaniu rozpoczętych działań do końca. Wydaje się, że nie ma dla niej spraw niemożliwych. Jest osobą dociekliwą i odpowiedzialną, dbającą o relacje, empatyczną i pomocną.

Marcin Mączyński, podsumowując swoje 10-letnie zaangażowanie w IGHP, napisał na swoim profilu na Facebooku: 10 lat w IGHP minęło jak jeden dzień… Dzisiaj Rada Izby przyjęła moją rezygnację. Dziękuję wszystkim, z którymi wspólnie budowaliśmy wielką rodzinę hotelarską. Mocno trzymam kciuki za dalszy rozwój Izby. A ja… koncentruję się na moich azjatyckich przedsięwzięciach, które w coraz większym stopniu wspierają branżę hotelową.

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego działa jako rzecznik biznesu hotelowego i gastronomicznego, lobbuje na rzecz sprzyjających warunków rozwoju gospodarczego oraz wspiera inicjatywy swoich członków. IGHP aktywnie uczestniczy w tworzeniu regulacji prawnych dotyczących sektora hotelarsko-gastronomicznego i promuje społeczną odpowiedzialność biznesu. Izba rozwija również działalność edukacyjną, organizując specjalistyczne kampanie i programy szkoleniowe.

Anna Kołtan przejmuje swoje nowe obowiązki w momencie, gdy IGHP stoi przed ważnymi wyzwaniami i projektami, które mają kluczowe znaczenie dla branży hotelarskiej w Polsce. Jej nominacja jest dobrze przyjęta przez społeczność hotelarską, która liczy na jej doświadczenie i zaangażowanie w dalszy rozwój organizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.