Turyści coraz chętniej wykorzystują terminy świąteczne na wyjazdy

0
1005

Ostatnie lata pokazały, że coraz większa liczba osób przejawia zainteresowanie wyjazdami w okresie świątecznym. Jedni wybierają miejsce idealne na szusowanie na nartach, inni chcą odpocząć od codzienności i świątecznej gorączki. – mówi Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl

Jedno jest pewne. Każdy sposób spędzenia tych wspaniałych świąt jest dobry – najważniejsze by był on wypełniony radością, ciepłem rodzinnym i wspaniałymi przeżyciami, związanymi z przebywaniem w wybranym przez nas miejscu.

Regiony górskie najbardziej popularne na Święta

Według statystyk związanych z zainteresowaniem turystów, można jasno podkreślić, że największą popularnością cieszą się regiony górskie. Było tak zarówno w roku 2018, jak i obecnie. Poprzednio obok liderów Zakopanego i Karpacza, znajdowała się miejscowość nadmorska Władysławowo. Obecnie czołowa trójka to Zakopane, Karpacz i Szklarska Poręba.

Warto również podkreślić, że w roku 2018 miejscowości nadmorskie cieszyły się większym zainteresowaniem niż góry, bo w czołowej 10 było ich aż 6, a miejscowości górskich zaledwie 4. Obecnie sytuacja ta uległa zmianie i na czołowych miejscach możemy znaleźć tylko i wyłącznie miejscowości z regionów górskich.

Obiekty noclegowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom gości

Większość z nas marzy o świętach spędzonych w prawdziwej zimowej atmosferze. Nic prostszego! Wiele obiektów noclegowych oferuje całe mnóstwo udogodnień, dzięki którym czas wypoczynku podczas świąt będzie jedyny i niepowtarzalny. Wystarczy tu wspomnieć chociażby o kolacji wigilijnej, która jest oferowana w większości obiektów, wspólnym śpiewaniu kolęd, czy wspaniałej, świątecznej atmosferze. Z pewnością poczujemy się jak u siebie w domu. Niektóre obiekty, o ile oczywiście aura dopisze, organizują zimowe kuligi z poczęstunkiem – dla urozmaicenia świątecznego pobytu. To niepowtarzalna okazja by zobaczyć wspaniałe widoki górskie z nieco innej perspektywy.

Jaki rodzaj wyjazdów preferują turyści?

Na podstawie zabranych informacji i statystyk, można podkreślić że długość i rodzaj wyjazdu zmienia się z roku na rok. W poprzednich latach królowały krótkie, zazwyczaj 2-3 dniowe wyjazdy na sam czas świąt. Obecnie w zdecydowanej większości są to dłuższe wyjazdy, połączone między innymi z wypoczynkiem i aktywnością (narty, spacery). Wiele osób zostaje aż do samego Sylwestra, by powitać Nowy Rok w wybranym przez siebie miejscu. Krótkie wyjazdy dominują obecnie w miejscowościach Polski centralnej, w których można połączyć wypoczynek i świętowanie ze zwiedzaniem.

Można powiedzieć, że rozpoczęcie sezonu zimowego i święta już na stałe wpisało się do kalendarza, związanego z ruchem turystycznym w Polsce. Zgodnie z wzorcami, które przyszły do nas z zachodu, święta poza domem nikogo już nie dziwią, a stają się normalnością.

Góry czy morze – co wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i jednoznaczna. Miłośnikom śniegu i jazdy na nartach śmiało polecamy wyjazd w góry. Morze jest idealnym miejscem dla każdego, kto chce wypocząć w ciszy i spokoju, pośród szumu fal i powietrza nasyconego jodem. Jedno jest pewne – o wolny pokój coraz trudniej, dlatego jeśli chcesz jeszcze znaleźć wyjątkowe miejsce dla siebie, to ostatni dzwonek. Z dnia na dzień będzie coraz trudniej, o okresie sylwestrowym nie wspominając.

Autor: Karol Wiak

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.