Ekskluzywne wnętrza stołecznego Polonia Palace Hotel czekają na gości

0
1351

Wczoraj informowaliśmy o zaplanowanej na poniedziałek 11 maja wyprzedaży starego wyposażenia z hotelu Polonia. Akcja dotyczy jednak łódzkiego obiektu zlokalizowanego przy ul. Narutowicza 38, a nie legendarnego stołecznego Polonia Palace Hotel, którego wnętrza wciąż zachwycają dawnym blaskiem.

Hotel Polonia Palace posiada bogatą i barwną historię. Oficjalnie zainaugurowany został ponad 100 lat temu, dokładnie 14 lipca 1913 roku, a jego fundatorem był pułkownik kawalerii WP oraz wielki amator i mecenas sztuki Konstanty G. Przeździecki. Już w tamtym okresie hotel stanowił ostoję nowoczesności, oferując wiele niedostępnych nigdzie indziej udogodnień, jak centralne ogrzewanie, telefony, ogniotrwałe sejfy, salony fryzjerskie i perfumerie, a nawet serwis auto-omnibusowy dowożący gości na dworce. Podczas Powstania Warszawskiego obiekt pełnił natomiast rolę szpitala oraz bazy zaopatrzeniowej dla walczącej w stolicy ludności, a dzięki determinacji ówczesnego personelu przetrwał zarówno okres hitlerowskiej okupacji, jak i natarcie Armii Czerwonej.

Na przestrzeni minionego stulecia Hotel Polonia Palace gościł wielu znamienitych gości – począwszy od generała Dwighta Eisenhowera, poprzez wybitnych artystów (m.in. malarz Kazimierz Malewicz, zespoły muzyczne „Skaldowie”, „Czerwone Gitary”), sportowców (reprezentacja Polski w piłce nożnej, polscy olimpijczycy), a skończywszy na współczesnych politykach, aktorach czy przedstawicielach świata kultury i sztuki. W wytwornych wnętrzach stołecznego hotelu odbywały się i nadal odbywają wielkie imprezy, w których uczestniczą setki gości, jak również przykuwające dużą uwagę wydarzenia medialne.

Obecnie Hotelem Polonia Palace (a także hotelami Metropol oraz MDM) zarządza stołeczna spółka Hotele Warszawskie „Syrena”, w zarządzie której zasiada Paweł Lewtak – doświadczony dyrektor z wieloma wyróżnieniami na koncie. W uznaniu za jego zawodowe osiągnięcia w trwającej już blisko 20 lat karierze w branży hotelarskiej, organizacja European Hotels Managers Association (EHMA) nominowała go niedawno do prestiżowej nagrody European Hotel Manager of the Year 2020 jako jednego z zaledwie trzech kandydatów z Europy i jedynego Polaka! Wcześniej Lewtak wygrał z kolei plebiscyt na Hotelarza Roku 2018 w kategorii „Dyrektor generalny hotelu niezależnego”.

Na gości tego ekskluzywnego obiektu zlokalizowanego przy Alejach Jerozolimskie 45 czeka aktualnie 206 stylowych pokoi i nowocześnie urządzonych apartamentów, a ponadto aż 10 sal konferencyjnych i bankietowych, wytworna Restauracja Polonia, przestronny Lobby Bar z widokiem na centrum stolicy oraz klub fitness z siłownią, saunami i gabinetem masażu. Z myślą o wielbicielach klasycznych wnętrz przygotowano luksusowy Apartament Angielski, z którego można podziwiać imponującą panoramę Warszawy. Każdy z gości może też liczyć na bezpłatny dostęp do internetu oraz skorzystać z usług dodatkowych, jak parking, centrum biznesowe (komputer i drukarka dostępne w hotelowym lobby o każdej porze dnia), usługi fryzjerskie, czy też możliwość zabrania ze sobą małego zwierzęcia.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą Polonia Palace Hotel na oficjalnej stronie internetowej oraz dokonywania rezerwacji drogą internetową, która jest najbezpieczniejszym sposobem składania zamówień w obecnych realiach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.