Essity wspiera walkę z COVID-19

0
153

Tork, marka należąca do Essity, angażuje się w walkę z COVID-19 organizując dostawy potrzebnych artykułów. Firma przekierowała swoją produkcję, koncentrując się na wytwarzaniu towarów, na które jest obecnie największe zapotrzebowanie. Essity nieustannie chroni zdrowie swoich pracowników i klientów. W tej nowej rzeczywistości, priorytetem firmy jest dbanie o bezpieczeństwo. Oznacza to podjęcie dodatkowych działań, aby wspólnie tworzyć rozwiązania i wspierać osoby najbardziej narażone.

Firma Essity przekazała 200 tys. dolarów na rzecz Światowej Organizacji Zdrowia, aby pomóc zapobiegać rozprzestrzenianiu się pandemii COVID-19 oraz wesprzeć prace nad szczepionką. W ramach inicjatywy WHO dotyczącej bezpieczeństwa pacjenta oraz współpracując z lokalnymi władzami, firma aktywnie promuje znaczenie zaopatrzenia opieki zdrowotnej.

Essity bierze udział w szeregu inicjatyw wspierając szpitale i pracowników służby zdrowia w wielu krajach:

Reklama
  • W Szwecji dział ds. Badań i Rozwoju Essity rozpoczął produkcję masek dla odwiedzających, a we współpracy z przedstawicielami szwedzkiego rządu, firma zaczęła wytwarzać specjalistyczne maski ochronne przeznaczone dla służby zdrowia. Pierwszym celem firmy jest wyprodukowanie trzech milionów masek chirurgicznych.
  • We Włoszech Essity wsparła lokalne szpitale przekazując 51 600 artykułów wyposażenia ochrony osobistej, w tym maski, rękawiczki i okulary.
  • Niemal 17 000 rolek papieru toaletowego Tork trafiło do Amerykańskiego Czerwonego Krzyża
    i agencji Living Resources w Albany niosącej pomoc niepełnosprawnym.
  • 44 palety z pieluchami dla dzieci i środkami do higieny intymnej dla kobiet zostały przekazane uchodźcom na greckiej wyspie Lesbos.
  • Dostawy czyściw i papieru toaletowego o wartości ponad 20 000 złotych zostały przekazane we współpracy z klubem GKS Jastrzębie do szpitali na Śląsku.

Na stronie internetowej marki Tork stale aktualizowane są informacje dotyczące COVID-19 i sposobów skutecznej ochrony przed wirusem: https://www.tork.pl/virus

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.