Duża inwestycja hotelowa w pobliżu wrocławskiego lotniska

0
280
Dzisiejszy Dom Sp. z o.o. wzniesie przy ulicy Zarembowicza we Wrocławiu cztery budynki hotelowo-usługowe, w których do wynajęcia zostanie przeznaczonych blisko 270 lokali inwestycyjnych. Jak donosi portal InvestMap.pl, prace ruszą już w najbliższych miesiącach.

Po kilkunastu tygodniach dopinania formalności spółka Blue House Zastępstwo Inwestycyjne Sp. z o.o. otrzymała ostatecznie pod koniec kwietnia zezwolenie na budowę czterech obiektów hotelowo-usługowych o łącznej kubaturze prawie 140 tys. m3. Nowe nieruchomości powstaną na działkach przy zbiegu ulic Rdestowej i Zarembowicza, których powierzchnia przekracza 1 ha. Projekt architektoniczny przygotował Marcin Dziewoński z Pracowni Projektowej Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C, a realizacją inwestycji zajmie się spółka Dzisiejszy Dom.

„Okolica Minimaxów oferuje wszystko, co potrzebne do tego typu inwestycji: idealną komunikację lotniczą, drogową i miejską. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się park z alejkami spacerowymi. W budynkach powstaną również lokale usługowe: kawiarnie, bar, sklepy, a na terenie inwestycji parking i miejsca postojowe dla samochodów oraz rowerów” – zdradza inwestor w rozmowie z portalem www.hotelinfo24.pl

Źródło: investmap.pl

Inwestor wybuduje cztery pięciokondygnacyjne obiekty o łącznej powierzchni użytkowej ok. 7640 m2. Na wynajem zostanie przeznaczonych 264 lokali inwestycyjnych, których powierzchnia wyniesie przeważnie 24,5 m2. Każdemu lokalowi, z wyjątkiem mieszkań znajdujących się na najwyższej kondygnacji, zostanie również przydzielona antresola o powierzchni prawie 8 m2 oraz niewielki balkon.

Reklama

„Będą to obiekty typu condohotel, gdzie właściciele lokali inwestycyjnych będą wynajmowali je samodzielnie lub poprzez operatora” – wyjaśnia deweloper cytowany przez serwis Hotelinfo24

Dla klientów i osób odwiedzających zostaną przygotowane 184 naziemne miejsca parkingowe. Początek prac, podzielonych na cztery etapy, zaplanowany jest na drugą połowę bieżącego roku.

W okolicy wrocławskiego aeroportu zostanie również wzniesiony trzygwiazdkowy obiekt grupy Arche, dysponujący pokojami w liczbie 120, a bezpośrednio przy lotnisku hotel innej renomowanej sieci.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!