Duża inwestycja hotelowa w pobliżu wrocławskiego lotniska

0
1240
Dzisiejszy Dom Sp. z o.o. wzniesie przy ulicy Zarembowicza we Wrocławiu cztery budynki hotelowo-usługowe, w których do wynajęcia zostanie przeznaczonych blisko 270 lokali inwestycyjnych. Jak donosi portal InvestMap.pl, prace ruszą już w najbliższych miesiącach.

Po kilkunastu tygodniach dopinania formalności spółka Blue House Zastępstwo Inwestycyjne Sp. z o.o. otrzymała ostatecznie pod koniec kwietnia zezwolenie na budowę czterech obiektów hotelowo-usługowych o łącznej kubaturze prawie 140 tys. m3. Nowe nieruchomości powstaną na działkach przy zbiegu ulic Rdestowej i Zarembowicza, których powierzchnia przekracza 1 ha. Projekt architektoniczny przygotował Marcin Dziewoński z Pracowni Projektowej Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C, a realizacją inwestycji zajmie się spółka Dzisiejszy Dom.

„Okolica Minimaxów oferuje wszystko, co potrzebne do tego typu inwestycji: idealną komunikację lotniczą, drogową i miejską. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się park z alejkami spacerowymi. W budynkach powstaną również lokale usługowe: kawiarnie, bar, sklepy, a na terenie inwestycji parking i miejsca postojowe dla samochodów oraz rowerów” – zdradza inwestor w rozmowie z portalem www.hotelinfo24.pl

Źródło: investmap.pl

Inwestor wybuduje cztery pięciokondygnacyjne obiekty o łącznej powierzchni użytkowej ok. 7640 m2. Na wynajem zostanie przeznaczonych 264 lokali inwestycyjnych, których powierzchnia wyniesie przeważnie 24,5 m2. Każdemu lokalowi, z wyjątkiem mieszkań znajdujących się na najwyższej kondygnacji, zostanie również przydzielona antresola o powierzchni prawie 8 m2 oraz niewielki balkon.

„Będą to obiekty typu condohotel, gdzie właściciele lokali inwestycyjnych będą wynajmowali je samodzielnie lub poprzez operatora” – wyjaśnia deweloper cytowany przez serwis Hotelinfo24

Dla klientów i osób odwiedzających zostaną przygotowane 184 naziemne miejsca parkingowe. Początek prac, podzielonych na cztery etapy, zaplanowany jest na drugą połowę bieżącego roku.

W okolicy wrocławskiego aeroportu zostanie również wzniesiony trzygwiazdkowy obiekt grupy Arche, dysponujący pokojami w liczbie 120, a bezpośrednio przy lotnisku hotel innej renomowanej sieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.