Do Azji tylko z bagażem podręcznym – taryfa Economy Saver już dostępna

0
136
LOT rozszerza ofertę taryf przewozu bagażu również na rejsach azjatyckich. Dzięki LOT Economy SAVER można już kupować bilety na podróże z Polski i Węgier m.in. do Tokio i Seulu, planowane po 1 grudnia br., tylko z bagażem podręcznym.

Taryfa Economy SAVER, czyli oferty biletów w atrakcyjnej cenie wyłącznie z bagażem podręcznym, do tej pory była dostępna na trasach europejskich LOT-u oraz w rejsach do USA i Kanady. Ze względu na dużą popularność oferty, polski przewoźnik zdecydował się udostępnić ją do sprzedaży również na obsługiwanych przez LOT trasach azjatyckich. Oferta już jest dostępna w sprzedaży dla podróży rozpoczynających po 1 grudnia br. z Polski, Węgier i wybranych pozostałych krajów europejskich (z przesiadką w Warszawie).

– Stale udoskonalamy nasz produkt, aby jak najlepiej odpowiadał on na potrzeby klientów. Nasze analizy wykazały, że opcja Economy Saver z bagażem podręcznym dobrze sprawdza nie tylko na trasach europejskich, ale cieszy się znaczącą popularnością także w ramach podróży transatlantyckich. Jest to szczególnie ważne dla wrażliwych na cenę pasażerów z segmentu turystycznego, który, jak wynika z analiz, odbuduje się najszybciej. W miarę stopniowego przywracania kolejnych połączeń dalekodystansowych, bilety w taryfie saver będą też dostępne na pozostałych kierunkach azjatyckich LOT-u. Liczymy, że nowa oferta będzie cieszyła się rosnącym zainteresowaniem pośród pasażerów z Polski i pozostałych krajów Europy – mówi Michał Fijoł, Członek Zarządu ds. Handlowych Polskich Linii Lotniczych LOT.

W ramach taryfy LOT Economy SAVER pasażerowie mają możliwość zabrania ze sobą bagażu podręcznego o wadze do 8 kg (przy czym suma trzech wymiarów bagażu podręcznego nie może przekraczać 118 cm) oraz dodatkowo do kabiny torbę z laptopem albo torebkę podręczną o maks. wymiarach 40 x 30 x 8 i wadze maks. 2 kg. Przewoźnik wciąż pozostawi wybór pasażerom, którzy decydując się na taryfę Economy SAVER będą chcieli dodatkowo zakupić bagaż rejestrowany.

Reklama

Ceny zaczynają się od 270 PLN/ 70 USD/ 21200 HUF za jedną sztukę bagażu. Na rejsach azjatyckich dostępne będą także regularne taryfy z możliwością nadania bagażu: LOT Economy Class (1 x 23 kg), LOT Premium Class (2 x 23 kg) i LOT Business Class (3 x 32 kg). Należy podkreślić, że Polskie Linie Lotnicze LOT mają jedną z atrakcyjniejszych polityk bagażowych spośród przewoźników sieciowych.

Wszystkie połączenia dalekodystansowe LOT-u są obsługiwane wyłącznie Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Dzięki zaawansowanej technologii, zapewniają maksymalne bezpieczeństwo poprzez filtrację powietrza za pomocą HEPA, pozwalają też utrzymać na pokładzie wyższe ciśnienie i większą wilgotność powietrza, niż inne samoloty pasażerskie tej klasy. Wszystko to poprawia samopoczucie w czasie długiego lotu i redukuje efekt tzw. jet lagu.

Jednocześnie mając na uwadze niepewność związaną z podróżowaniem w czasach pandemii, przewoźnik zniósł także opłaty za dokonanie zmian w rezerwacji. Dzięki temu, pasażerowie mają teraz możliwość dowolną liczbę razy bezpłatnie zmienić datę i kierunek swojego lotu. Oferta dotyczy biletów zakupionych w okresie od 10 września do 31 grudnia br. na wszystkie połączenia LOT-u, w każdej dostępnej taryfie, w tym również najtańszej opcji Saver. Dodając do tego szerokie możliwości zarządzania rezerwacją w przypadku odwołania lotu w wyniku pandemii, LOT jest obecnie w czołówce europejskich przewoźników pod względem elastyczności i otwartości na potrzeby pasażerów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.